Rugsėjo 24 dieną gimnazijoje vyko integruota diena, skirta M.K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.
Veikloje „M. K. Čiurlionio paveikslai“ mokiniai susipažino su pagrindiniais M. K. Čiurlionio paveikslais, išgirdo pagrindinius jo biografijos faktus. Šių žinių prireikė žaidžiant Kahoot-ą. Atsakyti į klausimus sekėsi įvairiai, kas buvo dėmesingesni, tie atsakė į visus klausimus ir įvardino pagrindinius faktus, kurie ne taip įdėmiai klausėsi, kelis kartus klydo atsakydami. Žaisdami kahoot‘ą mokiniai įtvirtino gautas žinias. Po to sekė kitas, įdomus ir smalsumą žadinantis užsiėmimas. Mokiniams buvo paskirta užduotis sudėti dėliones, kurios paruoštos iš M. K. Čiurlionio paveikslų. Pateikti trys kūrėjo paveikslai: „Pasaka“, „Karalių pasaka“ ir „Tvirtovės pasaka“. Dėliojant dėlionę nuomonių, emocijų būta visokiausių, nuo pasimetusių iki smalsių, džiugių. Vieniems sekėsi greičiau įveikti dėlionę, kitiems sunkiau susidoroti su šiomis smulkiomis detalėmis. Pabaigoje mokiniams buvo pateikta paskutinioji kūrybinė užduotis. Sudėtos dėlionės vaizdą atkartoti gamtinių medžiagų pagalba. Mokiniai sukūrė labai įdomius peizažus, kurie turi begalę interpretacijų, minčių. Kiekvienas peizažas pasakojo istoriją, kuri bylojo apie M. K. Čiurlionio paveikslus.
„Matematika ir M. K. Čiurlionis“
Matematikos pamokų metu mokiniai M. K. Čiurlionio paveiksluose ieškojo geometrinių figūrų, stengėsi įžvelgti simetriją ir proporcingumą. Mokiniai ne tik analizavo paveikslus, ieškojo matematikos elementų, bet ir patys kūrė ornamentus, piešė paveikslėlius. 7 – 8 klasių mokiniai kūrė savo simetriškus ornamentus. I ir IV klasių mokiniai pagal M. K. Čiurlionio sukurtus raidžių inicialus, panaudodami simetriją kūrybiškai pavaizdavo skaičius. Mokiniai sukūrė gražių ir įdomių darbų.
„Zodiako ženklai“
5-6, I-II klasių mokiniai integruotos dienos metu, skirtos M.K. Čiurlioniui paminėti, įsijautė į dailininko vaidmenį. Penktokai ir šeštokai pagal Čiurlionį piešė savo zodiako ženklus, klausėsi jo kurtos muzikos. Vyresnieji gimnazistai bandė užbaigti nebaigtus dailininko piešinius žiūrėdami į atskiras detales. Mokiniai džiaugėsi nupiešę ir nutapę daug gražių, akį traukiančių piešinių.
„Paslaptinga ir įdomi M. K. Čiurlionio asmenybė“. Filmo ,,Laiškai Sofijai‘‘ peržiūra ir aptarimas
„Ką mums kužda M. K. Čiurlionio kūriniai“. Tekstų pagal Čiurlionio paveikslus kūrimas.
IV g klasės mokiniai žiūrėjo filmą ,,Laiškai Sofijai‘‘. Pamokos pradžioje mokytojos dar kartą priminė svarbiausius menininko gyvenimo ir kūrybos faktus, kalbėjo apie Čiurlionio rašytus laiškus mylimai žmonai Sofijai. Laiko, skirto filmo peržiūrai ir aptarimui neužteko, todėl per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas bus veikla bus tęsiama.
7-8 klasės mokiniai pagal M. K. Čiurlionio paveikslus kūrė tekstus: vaizdelį, miniatiūrą, eilėraštį, dienoraštį, rašė laišką. Ši veikla mokiniams patiko: pirmiausia rašė juodraštį, o švarraštyje mintys nugulė parašytos dailyraščiu ir be klaidų. Kūrybinių darbų pristatymai ir aptarimas vyks kitų literatūros pamokų metų.
„Informacinio stendo paruošimas apie M. K. Čiurlionį“
IV g klasės mokinės parengė informacinį stendą apie žymųjį dailininką ir kompozitorių. Stendinėje medžiagoje atsispindi mažiau girdėti, bet taip pat labai svarbūs faktai iš Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos. Su informaciniu stendu (nuotraukų galerija ir aprašymu) galima susipažinti gimnazijos 2-ojo aukšto koridoriuje.
„Piešinys iš gamtos“
„Geografinis M. K. Čiurlionio vardas pasaulyje“
Pamokose „Geografinis M. K. Čiurlionio vardas pasaulyje“ ir „Piešinys iš gamtos“
buvo jungiama geografija, chemija ir gamtos pažinimas. Mokiniai pirmiausia susipažino su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba – jo paveikslais, muzikiniais kūriniais, vardo garsinimu ir idėja, kad menas gali jungti įvairias sritis. Aptarėme, kaip jo darbai siejasi su gamta, simboliais, spalvomis bei jausmų išraiška.
Vėliau chemijos dalyje buvo kalbama apie natūralių pigmentų kilmę, jų sudėtį ir savybes. Mokiniai sužinojo, kokios medžiagos iš gamtos (pvz., augalai, uogos, gėlės, daržovės) gali būti naudojamos kaip dažai, kaip jos keičia spalvą, priklausomai nuo rūgštinės ar šarminės aplinkos.
Praktinėje užduotyje visi bandė piešti M.K. Čiurlionio kūrybos įkvėptus motyvus pasitelkdami natūralias medžiagas – lapus, žiedlapius, uogas, morkas, burokėlius ir kitus gamtos elementus. Tokiu būdu menas tapo gyvas, tyrinėjome spalvų galimybes ir kūrybiškai jungėme gamtą su mokslu.
Pamoka buvo netradicinė, įtraukianti, leidusi pajausti ryšį tarp skirtingų dalykų ir pačiam patirti, kaip gamta gali virsti menu.
————————————————————————————————————————
Veiklas organizavo informacinių technologijų mokytoja Ingrida Beinorienė, gyvenimo įgūdžių mokytoja Ingrida Tuskėnienė, fizinio ugdymo mokytojai Virginijus Račkauskas ir Egidijus Lungis, matematikos mokytojos Inga Lauksėdienė ir Nida Butėnienė, bibliotekininkė Raminta Ulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vaida Lipinskienė ir Rita Čypienė, istorijos mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė, chemijos mokytoja Jurgita Paušienė, geografijos mokytojas Arvydas Vaitiekūnas, mokinio padėjėjos Ramunė Zenkevičiūtė ir Lina Kaminskienė.