Tel. (8 451) 41 174 El.p. vaskugimnazija@gmail.comSekite mus: Facebook

IX respublikinė sporto ir meno šventė ,,Adamkiada“

Birželio 7 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre, įvyko IX respublikinė mokinių sporto ir meno šventė „Adamkiada“. Šiemet šventę, kuri rengiama jau beveik dešimtmetį, organizavo Alytaus rajono Butrimonių gimnazija su partneriais- Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centru.  „Adamkiados“ tikslas –per sportą ir meną ugdyti gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais žmonėmis. Iškilmingas renginio atidarymas vyko Žemės ūkio akademijos aktų salėje, sutalpinusioje dalyvius iš 24 respublikos mokyklų, net iš 16 savivaldybių.

„Adamkiada“ propaguoja sveiką gyvenseną ir judėjimą, todėl mokiniai dalyvauja ir varžosi prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose 100 m bėgimo, šuolio į tolį rungtyse. Prezidentas jaunystėje – aktyvus sportininkas – lengvaatletis, krepšininkas, pasiekęs rekordų: 100 metrų nubėgęs per 10,8 sekundės, o į tolį nušokęs 7,24 metro. 1948 m. Pavergtųjų tautų sporto žaidynių Niurnberge lengvosios atletikos varžybose V. Adamkus laimėjo 2 aukso ir 2 sidabro medalius. Mūsų mokyklos bėgikai Renaldas Vitkus ir Guoda Simonaitytė dalyvavo 100 m bėgime. Renaldas net pateko į finalą, tačiau taurė nebuvo laimėta. Mūsų mokyklos atstovai Paulius Juknevičius (7 kl.) ir Rusnė Kiznytė (8 kl.) neblogais rezultatais džiugino šuolio iš vietos rungtyje.

Jaunieji sportininkai  ketvirtokai Kajus Guževičius, Benas Dauparas, Matas Šivickas ir Akvilė Viskupaitytė žaidė futbolą, o krepšinio aikštelėje pasirodė Pijus Plukas (7 kl.), Žaneta Januševičiūtė (8 kl.)  ir Jokūbas Januševičius (7 kl.).

Svarbi renginio dalis –jaunųjų dailininkų pleneras, organizuojamas siekiant ugdyti mokinių saviraišką, kūrybingumą. Šiemetinės „Adamkiados“ plenero tema „Mano namai“ buvo susijusi su ekologija, o jaunieji menininkai tapė ne tik teptuku, bet ir naudojo mišrias technikas. Plenere dalyvavo mūsų mokyklos atstovės aštuntokės Gabrielė Matuzaitė  ir Miglė Jasėnaitė. Miglei pasisekė dalyvių loterijoje- ištrauktas jos vardas nulėmė rėmėjų prizą. Šventėje buvo įvairių atrakcijų, kur dalyviai irgi galėjo laimėti prizų. Taip pat veikė Alytaus rajono savivaldybės sveikatos biuro palapinė, kurioje šventės dalyviai galėjo išbandyti jėgas pereidami kliūčių ruožą užsidėję girtumą imituojančius akinius, padarydami 10 pritūpimų su antsvorio liemene, pademonstruodami Heimlicho manevrą, taip pat buvo galima įsivertinti žinias apie antibiotikų vartojimą, teisingai sudėti sveikos mitybos piramidę, sužaisti atminties gerinimo žaidimą, iššifruoti sakinį.. Šiose rungtyse dalyvavo ne tik moksleiviai, bet  ir  mokyklos direktorė Dalia Remeikienė, mokytojos Ingrida Beinorienė, Inga Račkauskienė.

Į šventės uždarymą atvyko prezidentas Valdas Adamkus. Jis dalyvavo apdovanojimų įteikimo ceremonijoje. Prezidentas kalbėjo apie sporto reikšmę jauno žmogaus gyvenime. Todėl ne veltui Valdo Adamkaus sporto centre ant sienos užrašyti prezidento žodžiai „Sportas šiandien – tai žmonių tarpusavio bei vienybės mokykla ir mūsų kultūros dalis: žmogaus, tautos, valstybės“.

                                                                            Mokytojo padėjėja  Ramunė Zenkevičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *