Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių 2026“

Visą kovo mėnesį Vaškų gimnazijoje vykdėme prevencinę veiklą skirtą sąmoningumo didinimui Be patyčių. Užsiėmimų tikslas buvo, kad kiekviena klasė įdėtų savo indėlį ir parodytų savimonę, kodėl reikalinga saugi aplinka, kodėl reikia gerbti vienas kitą ir pan. Mokiniai sukūrė bendrą darbą „Spalvotos gėlės gydo, o ne žeidžia“. Kiekviena klasė gamino gėles tokia spalva, kokią išsitraukė. Jų būtą įvairių: mėlyna, raudona, geltona, ruda, pilka, žalia, juoda ir t.t. Spalvų įvairovė rodo, jog skirtybės jungia į bendruomenę ir kuria gražią draugystę. Tad antro aukšto siena pražydo gražiausiomis vaikų gamintomis gėlėmis.  Savaitės suskirstytos klasių koncentrais, kiekvieną savaitę su gražia intencija pradėdavo vis skirtingas klasių koncentras. Pirmoji savaitė buvo skirta -„Šypsenų draugystė“. Intencija: „Tavo šypsena gali būti kažkam vilties spindulys. Dalinkis ja!“, kita savaitė skirta skleisti šilumai „Saulės spinduliai“. Intencija: „Būk šviesa kitam, nes niekas neturi jaustis vienišas ar nereikalingas!“, priešpaskutinė savaitė buvo skirta jausmams „Gerumo supergalia“. Intencija: „Gerumas yra kalba, kurią gali suprasti visi!“, na ir paskutinioji savaitė skirta laisvam skrydžiui „Paukštelio skrydis“. Intencija: „Būk tas, kuris kuria taiką, o ne tas, kuris sėja skausmą!“. Bendradarbiaudami visi drauge galime skleisti gėrį, džiaugsmą, pagarbą vieni kitiems. Taip pat gyvenimo įgūdžių pamokų metu mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su patyčių tema, diskutavo, žiūrėjo prevencinius video, vienas iš jų „Patyčios turi liautis“, po to turėjo aprašyti kilusias mintis ir analizuoti matytą ištrauką ir t.t.  Kiekviena veikla siekė parodyti, kad pagarba, draugystė ir supratingumas yra svarbiausi santykių pagrindai. Mokiniams pabrėžiama, kaip teigiama bendravimo kultūra gali kurti stipresnę bendruomenę ir padėti.

Kiekvienas nusipelno jaustis saugus ir gerbiamas gimnazijoje. Mūsų žodžiai ir veiksmai turi galią kurti arba griauti, tad rinkimės kurti palaikymą, supratimą ir draugiškumą. Patyčios žeidžia, o pagarba ir empatija stiprina visus. Būkime tie, kurie pastebi, išklauso ir ištiesia pagalbos ranką ir taip kartu sukursime šiltesnę ir saugesnę aplinką kiekvienam.

                      Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių 2026“