Uniformos

Home » Uniformos

Ar privaloma mokyklinė uniforma varžo individualumo išraišką? Gal atvirkščiai – kaip tik palengvina mokinio gyvenimą?

Privalomas mokyklinių uniformų vilkėjimas yra pirmas žingsnis kuriant disciplinuotą ir darbingą aplinką pamokų metu. Vilkėdami uniformą viešumoje mokiniai reprezentuoja savo mokyklą.

Mokyklinės uniformos suteikia vienybės jausmą ir nuteikia komandiniam darbui.

Neišryškėja socialinė atskirtis tarp turtingesnių ir finansiškai sunkiau besiverčiančius tėvus turinčių mokinių.

Mažėja patyčių, kurios dažnai kyla dėl skirtingos mokinių aprangos, tikimybė.

Uniforma pratina mokinius mokykloje atrodyti oficialiau, ugdo suvokimą, kad į mokyklą einame ne kaip į vietą, kur prastumiamas laikas, o kaip į rimtą mokymosi įstaigą.

Svarbu suprasti, jog ir dėvint mokyklinę uniformą niekas netrukdo atrodyti išskirtinai, stilingai. Prie jos mergaitės gali derinti įvairias kojines, plaukų aksesuarus, avalynę, kelnes, sijonukus, sukneles, berniukai – kaklaraiščius, marškinėlius, kelnes.

Taigi, dėvint mokyklinę uniformą galima būti ne tik tvarkingu, bet ir madingu mokiniu.