5-7 kl. pažintinė – edukacinė išvyka į Anykščius

2023 m. birželio 15 d. 5-7 klasių mokiniai ir jų klasių vadovės vyko į pažintinę-edukacinę išvyką po Anykščius. Mokiniai lankėsi edukacinėje programoje „Gerumo pamokos Jono Biliūno sodyboje“. Viešėdami rašytojo Jono Biliūno tėviškėje išgirdome gidės perpasakojamus rašytojo  kūrinius, apie tai, kaip būsimas rašytojas pats išgyveno apsakymų „Kūdikystės sapnai“, „Kliudžiau“, „Brisiaus galas“, „Joniukas“, „Ubagas“ įvykius. Juose kalbama apie skriaudą ir atleidimą, širdies kietumą ir gailestį, elgesį su silpnaisiais, laimę, meilę, tėvynės laisvės siekį, pinigų prasmę. Edukacijos vedėja supažindino su J. Biliūno kūryba, asmenybe, mažojo Joniuko svajonėmis, senuoju lietuvių etiketu, skambiais lietuviškais žodžiais ir posakiais, parodė Joniuko žaidimą, paskaitė lopšinę, pasaką, papasakojo, ką Joniukas veikdavo vakarais.  Pasivaikščioję po sodybą, toliau tęsėme kelionę.

Nuvykome prie Puntuko akmens, po to ėjome Medžių lajų taku, kuris tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Keliaujant Medžių lajų taku mus lydėjo ištraukos iš „Anykščių šilelio“. Tako pabaigoje yra apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 m. Čia apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais.

Po to aplankėme Jono Biliūno kapą ir paminklą ant Liudiškių kalvos – „Laimės Žiburį“. O išvykos  pabaigoje nuvykome į Dainuvos nuotykių slėnį. Tai geriausia vieta pasimėgauti ekstremaliomis pramogomis ir pasigrožėti vaizdinga Anykščių gamta. Mokiniai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikė lengvas ir sudėtingas trasas. Patyrė neišdildomų įspūdžių ir aštrių pojūčių. Parke mokiniai galėjo išbandyti 5 skirtingo sudėtingumo trasas, kurios įrengtos iki 13 metrų aukščio, todėl galėjo rinktis trasas pagal savo poreikius. Laisvės ir polėkio malonumą pajuto išbandę „Skrydį per Šventąją“, kurio bendras ilgis net virš 300 metrų! Mokiniams buvo išduota profesionali alpinizmo įranga, kvalifikuoti instruktoriai supažindino su taisyklėmis, kad parke vaikai  jaustųsi saugūs.

Taip pasisėmę žinių, išbandę ekstremalias situacijas, visi patenkinti grįžome namo. O dar  5 kl. ir 6 kl. mokiniams buvo paskutinė mokslo diena, kurią jie praleido įspūdingai.

5-7 kl. klasių vadovės