5-8 klasių mokinių išvyka į Šiaulius

Įpusėjus pavasario atostogoms 5-8 klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Nida, Ingrida, Audrone ir mokytojo padėjėja Raminta, nusprendę paįvairinti atostogų kasdienybę išvyko į edukacinę išvyką Šiauliuose.

Šiauliuose mokiniai,  nuvykę į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos informacinį centrą, turėjo galimybę apsilankyti ,,Centų kambaryje“, kuris buvo įkurtas 2015 m. vasario 24 d. Šio kambario atsiradimo idėja simbolizuoja atsisveikinimą su nacionaline valiuta – litu. Susipažino su Lietuvoje cirkuliavusių pinigų istorija. Mokiniams buvo pristatyta I a. fojė eksponuojama didžiausia Lietuvos knyga. Lietuvos tūkstantmečiui skirta knyga „Aukuras Salduvei. Didžioji Salduvės knyga“ – tai 125 cm aukščio, 90 cm pločio, 25 cm storio, 113,6 kg svorio, 184 puslapių apimties knyga-milžinė. Po to mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Šiaulių akademijos bibliotekos skaitykloje, ten susipažino su audio knygų skaitymo įranga, išbandė brailio rašto skaitymo ypatumus, ekskursijos gidė papasakojo, kokios yra studentų naudojimosi skaitykla taisyklės.

Po to vykome į Dviračių muziejų. Kiekvienas mokinys čia tapo aktyviu dalyviu, galinčiu susipažinti su dviračio istorija ir išmėginti šios transporto priemonės teikiamas galimybes ir pramogas. Pirmame muziejaus aukšte susipažino su senoviniais dviračiais. Senovinis medinis dviratis sukonstruotas pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius. Trečio aukšto ekspozicijoje išbandė plento dviračių sportą, antrame aukšte – pamynė netradicinę sporto priemonę – velomobilį.

Paskutinė labiausiai laukta stotelė buvo aktyvaus laisvalaikio ,,UNIQA“ arena – batutų parkas. Mokiniai turėjo linksmą, aktyvią, netradicinę laisvalaikio sportinę veiklą.

Apibendrinant edukacinę išvyką, galima teigti, kad  mokinių atmintyje išliko gera nuotaika, praplėstas istorinis pažinimas, pažintis su studijų įstaigos veikla, mokinių tarpusavio bendravimas, patirti neužmirštami įspūdžiai, „geras“ laisvalaikio sportinis nuovargis.

6 klasės vadovė Ingrida Beinorienė