Adventinis rytmetys gimnazijoje

Adventas – tai  susikaupimo ir gerų darbų metas, tai laukimas Kalėdų, tai laukimas Dievo Sūnaus gimimo. Kasmet likus mėnesiui iki Kalėdų prasideda Adventas. Krikščionybėje žymintis laiką, kuomet tikintieji laukia Jėzaus gimimo ir ruošiasi šventėms. Šiemet Adventas prasidėjo lapkričio 27 dieną, sekmadienį, kai bažnyčiose uždegama pirmoji iš keturių žvakių- pranašų žvakė.

Lapkričio 28 d, pirmadienio rytą, per pirmąją pamoką didžioji dalis mokinių susirinko į pirmojo aukšto fojė, kur prasidėjo netradicinė pamoka. Ši pamoka buvo skirta paminėti Advento pradžią. Adventinį rytmetį pradėjo  mokytoja Jolanta Stankevičiūtė, skaitydama jautrias eiles apie Adventą. Skambėjo antros klasės mokinių eilėraščiai ir giesmelė. Tikybos mokytoja Dalia Balčiūnienė papasakojo adventinio vainiko atsiradimo istoriją. Antrokai su mokytoja Jolanta padovanojo kiekvienam po angeliuką. Į Advento rytmetį atvyko garbus svečias – Vaškų Šv. Juozapo bažnyčios klebonas Algimantas Petkūnas, kuris praskaidrino susitikimą išmintingomis mintimis. Jis papasakojo apie advento reikšmę laukiant Kristaus gimimo (Šv. Kalėdų) bei papildė tikybos mokytojos mintį, jog artimo meilė praturtina mus, kaip asmenybes, ir pripildo mūsų širdis gerumo ir meilės. Jis uždegė pirmąją Advento žvakę.

Adventas prasidėjo. Gražaus laukimo, ramybės ir darnos belaukiant gražiausių metų švenčių. Tegu Jūsų širdis nušviečia rami Advento žvakių šviesa.