Adventinis rytmetys gimnazijoje

Lapkričio 29 d., pirmadienį,  Vaškų gimnazijos aktų salėje  vyko tradicinis  Adventinis rytmetys.  Tai pasikalbėjimas apie prasidedantį Adventą, laukimo laikotarpį, kai gamtą sukausto gruodas, o lauke vos prašvitus, vėl sutemsta. Tuomet žmonės ima laukti gražiausios metų šventės – Kalėdų. Į šį susitikimą pasikvietėme ir svečių- viešėjo Panevėžio vyskupijos jaunimo centro vadovė sesuo- vienuolė Aušros vartų Marija.

Renginį pradėjo mokytoja Dalia Balčiūnienė, kuri pristatė viešnią ir papasakojo apie vieną iš simbolių – Adventinio vainiko atsiradimo istoriją. Mokytoja Jolanta Stankevičiūtė su pirmokais paruošė montažą. Mažieji išmoko ir drąsiai deklamavo eilėraštukus apie Kalėdas, jų laukimą ir  Adventą. Muzikos mokytoja Asta  Grigaliūnienė su šeštos klasės mokiniais pagiedojo Kalėdinę giesmę. Likęs laikas buvo suteiktas viešniai. Aušros vartų Marija papasakojo apie save, kodėl jos toks vardas. Kalbėjo apie šį prasmingą laiką prieš Kalėdas, pamokė būti geresniais, visų atsiprašyti ir visiems atleisti. Jei kas susipyko- reikia susitaikyti.

Sesuo vienuolė išdalijo lapelius ir prašė parašyti, ką vaikai padovanos Jėzui, o tada sulankstę, sudėjo į dėžutę, o vienuolė pažadėjo nuvežti į prakartėlę ir padėti prie Jėzaus.

Mokytojos Jolantos pirmokai padovanojo visiems angeliukus ir palinkėjo gražaus ateinančio stebuklo laukimo. Mokiniams labai patiko šis Adventinis renginys, o ypač viešnia, nes nedažnai tenka išvysti mokykloje vienuolę.

Tokie renginiai – tai labai gražus ir prasmingai praleistas laikas.

Mokytojos Dalia Balčiūnienė ir Jolanta Stankevičiūtė