Antano Poškos 120-ųjų gimimo metinių atgarsiai Vaškų gimnazijoje

2023 m. kovo 10 d. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla, Saločių bendruomenė minėjo kraštiečio keliautojo, mokslininko, rašytojo Antano Poškos 120-ąsias gimimo metines ir  20 metų, kai mokyklai suteiktas Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos vardas. Minėjimą lydėjo daug prasmingų minėtų bendruomenių darbų: viktorina, ekspozicijos, konferencija, kurioje dalyvavo ir savo įspūdžius apie kartotą Antano Poškos kelionę pasakojo žurnalistas, keliautojas Rimas Bružas.

Šio įspūdingo renginio viena iš iniciatorių – istorijos mokytoja Roma Jakubonienė. Ji mielai pasiūlė mūsų gimnazijos mokiniams išklausyti Saločių mokyklos mokinių, konferencijos dalyvių,  pranešimus, kartu sudominti Vaškų gimnazistus iškilia, unikalia asmenybe –  Antanu Poška, jo gyvenimu ir darbais. Birželio 1 dieną 10 klasės mokinės Gabrielė  Januškevičiūtė, Roberta Trasauskaitė, lydimos mokytojos Romos, atvyko į Vaškų gimnaziją. 9-10 klasių mokiniai buvo  supažindinti su garsiausiu mūsų krašto keliautoju, rašytoju, mokslininku, esperantininku, pasaulio teisuoliu Antanu Poška. Klausėmės dėmesingai, nes pranešimai buvo labai informatyvūs, įdomiai pateikti ir su intriguojančia užduotimi – informaciją panaudoti viktorinoje  ,,Ką žinai apie Antaną Pošką?” Viktorinoje nugalėjo devintokai.

O Mokytojos Romos paskatinimas domėtis įdomia asmenybe, ieškoti būdu įdomiai ją paminėti, mokinius patraukė. Galbūt ateityje turėsime bendrų projektų. Ačiū Gabrielei ir Robertai.

Po renginio su mūsų svečiais aplankėme Antano Poškos tėvų kapą.

Istorijos mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė