Auklėtojas – superklasės herojus

Lapkričio 3 dieną  8 klasės vadovė Kristina ir Ig klasės vadovė Ingrida klasės auklėtojų metodiniame forume dalijosi savo sėkmės istorijomis. Klasės vadovė Kristina pristatė savo patirtį, kaip formuojamas klasės emocinis klimatas, kokius žingsnius žengia, kad klasėje mokiniai jaustųsi mylimi, gerbiami, reikalingi ir atsakingi. Klasės vadovė Ingrida pristatė savo auklėtiniams būdingas emocijas ir jausmus, pasidalijo savo asmenine patirtimi, kaip sekasi dirbti su auklėtiniais, kurie šiuo metu yra „visiškame chaose“, kaip tai veikia klasės tarpusavio santykius ir santykius su mokytojais. Taip pat išklausytos ir kitų mokyklų patirtys, pasisemta išminties, ką dar galima pritaikyti klasės vadovo darbe. Labai daug žinių ir minčių suteikė vienas geriausių lektorių psichologas Evaldas Karmaza, kuris klasių vadovams suteikė galimybę pamatyti save, kas jis yra klasėje: karalius, kardinolas, organizatorius, aptarnaujantis personalas ar žmogus, kuris nepabėgo… Pasirodo, klasių vadovai yra patys svarbiausi asmenys mokykloje, nuo kurių ir priklauso visų mokinių tolimesnis gyvenimas.