Bendradarbiavimo metodų mokymasis „Kolega kolegai“

Baigiasi metai, baigiasi ir labai svarbūs darbai. Sausio pradžioje finišuos metus laiko trukę 40 valandų mokymai mokytojams. Tai „Bendradarbiavimo metodai, skatinantys aktyvų mokinių mokymą(si)“. Turbūt visi mokiniai pastebėjo, kad lapkričio-gruodžio mėnesiais pamokos dažniau vyko daugiafunkcinėje klasėje, kurioje būdavo ne vienas mokytojas. Mokytojai mokėsi kartu- išbandė naujus metodus su skirtingomis klasėmis, skirtinguose dalykuose. Iš viso tokių pamokų buvo net 34. Mokytojus konsultavo 4 konsultantės- mokytojos lyderės: Nida, Jurgita, Rita ir Kristina. Išbandyti įvairūs metodai: „Durstinys“, „Koncentriniai ratai“, „Mokymosi tempo duetas“, „Padėkliukas“, „ŽNS“, „Klaidų taisymas“, „Karuselė“, „Sūkurys“, „Norais-nenorais“, „Testas“. Kaip ir mokiniams, taip ir mokytojams, vieniems sekėsi geriau, kitiems dar reikėtų pasimokyti ir labiau įsigilinti į metodo esmę bei mokėti perteikti jį mokiniams. Didžiausia metodų įvairovė išbandyta 5, 6, 8 ir IVg klasėse. Kiekviename mokomajame dalyke buvo pastebėta nuo  vieno iki šešių metodų. Tačiau liko ir tokių dalykų, kuriuose neteko mums, konsultantėms, pastebėti, kaip vyksta bendradarbiavimas pamokose, tai: biologija, pasaulio pažinimas, žmogaus sauga, technologijos, prancūzų kalba. Tačiau tai pastebi mūsų pavaduotoja, kuri gruodžio paskutinėmis savaitėmis stebi visų mokytojų išmoktus ir taikomus metodus. Pastebėta: mūsų mokytojai labai paaugo. Džiaugiasi širdis, matant šiuolaikinius mokytojus.

Po kiekvienos pamokos paklausus mokinių: „Ar šis metodas jums patiko?“, neišgirdom nei karto žodžio „Ne“. Džiugu, einame koja kojon link šiuolaikinės pamokos, kuomet mokiniai dirba apie 80 procentų pamokoje, o mokytojui lieka 20 procentų. Mokytojas-žinių perteikėjas- pamažu tampa mokytoju-konsultantu.

KK projekto mokymų konsultantė Kristina Prakopienė