Edukacinė-pažintinė išvyka į Vilnių

Spalio 8 d. 6 klasės mokiniai vyko į Vilnių.  Kelionės tikslas buvo susipažinti su Vilniaus miestu, aplankyti istorines vietas.  Mokinius lydėjo klasės  vadovė Inga Lauksėdienė ir mokytojo padėjėja Raminta Ulienė. Pradžioje turėjome edukacinę pamoką – ekskursiją po Vilniaus katedros požemius. Klaidžiodami  katedros požemiais susipažinome su šios šventovės istorija, pastato kaita, sužinojome, kad čia yra palaidoti Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelnę asmenys, matėme vieną seniausių freskų Lietuvoje. Pasivaikščiojome po Katedros aikštę, aplankėme Valdovų rūmų kiemelį,  paminklą kunigaikščiui Gediminui ir Gedimino pilį. Nemažai pastangų reikėjo kopiant į Gedimino kalną, tačiau buvo verta, nes pakerėjo   nuostabūs vaizdai žvelgiant nuo kalno. Pasivaikščioję po Bernardinų sodą aplankėme šv. Onos bažnyčią, o šv. Petro ir Povilo bažnyčią matėme  važiuodami  autobusu. Ekskursiją baigėme apsilankymu Vilniaus televizijos bokšte, žiūrėjome filmuką apie televizijos bokštą,  ekspoziciją, skirtą Sausio 13-osios aukoms atminti.. Pakilę į bokšto apžvalgos aikštelę iš 165 metrų aukščio grožėjomės Vilniaus miesto panorama.

Kelionės namo metu  mokiniai dalinosi patirtais įspūdžiais, nuotraukomis ir  džiaugėsi,   kad ši išvyka buvo  įdomi ir naudinga, nes patyrė gerų emocijų, pamatė gražių vaizdų,  pagilino istorijos žinias ir pažinimo kompetencijas. Daugelis mokinių Vilniuje lankėsi pirmą kartą, grįžo pavargę, bet kupini nuostabiausių  įspūdžių.

Žaneta, klasės seniūnė: ,,Man labai patiko ši kelionė, nes buvo galimybė pamatyti kažką naujo. Patyriau daug įspūdžių važiuodama į Vilnių, nes ten niekada nebuvau buvusi. Labai daug ką pamačiau: televizijos bokštą, Gedimino pilį, šv. Onos bažnyčią, katedrą.‘‘

Klasės vadovė Inga Lauksėdienė