Europos judumo savaitė

Vaškų gimnazijoje rugsėjo 14-22 d. startavo Europos judumo savaitė. Judumo savaitės renginiuose dalyvavo visos klasės, nuo mažiausiųjų iki vyresniųjų klasių. Pirma diena prasidėjo vaikščiojimu miško takais, kartu su I-IV g klasių mokiniais lankėme Teodoro Grotuso ąžuolą, gimtinę, atminimo akmenį ir kt. Pabuvoję gryname ore grįžome klausytis paskaitų. Mažiausieji, pradinukai, naują savaitę atidarė šokio žingsneliu. 1-4 klasių mokiniai sportavo ir atliko kardio treniruotę, kuri pareikalavo ištvermės, daug jėgų ir judesio. Taip pat vyko muzikinė pamokėlė, primenanti, kaip svarbu laikytis higienos ir kas rytą ir vakarą nusiprausti.  Priešmokyklinės ugdymo grupės mokinukai miklino savo mažąsias kojeles mūsų įrengtame basų kojų take, vaikštinėjo po vaistažolyną rinkdami vaistažoles arbatai, taip pat užsuko į vaismedyną pasiskaninti ir suvalgyti po uogą, kurios labai naudingos žmogaus organizmui. Judumo savaitę užbaigėme 9-uoju Solidarumo bėgimu. Visa gimnazijos bendruomenė solidarizavosi dėl kilnaus tikslo bėgdama ratus gimnazijos stadione. Rinkome aukas, kurios bus skirtos Lietuvos ir nuo karo nukentėjusioms Ukrainos šeimoms.

Nuoširdi padėka visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą Europos judumo savaitėje. Taip pat džiaugiamės galėdami prisidėti rinkdami lėšas kilniam tikslui. Vaškų gimnazijos bendruomenė nelieka nuošalyje ir tiesia pagalbos ranką tiems, kuriems labiausiai reikia.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė