Gamtos mokslų diena ir mokslo festivalio-konferencija „Erdvėlaivis žemė“

Gamtos, tiksliųjų mokslų ir fizinio ugdymo metodinė grupė rugsėjo 14 dieną organizavo integruotą ugdymo dieną. Gamtos mokslo dienos metu buvo vykdomos integruotos pažintinės-patyriminės veiklos, kurių metu buvo ugdoma saviraiška, kūrybiškumas, sveika gyvensena, aktyvus įsitraukimas į organizuojamą Europos Judumo savaitę, projekto „Sveikata visus metus 2022“ vykdymas. Taip pat buvo svarbu pasirengti ir dalyvauti konferencijoje, minint garsaus fiziko ir chemiko Teodoro Grotuso (1785-1822) 200-ąsias metines.

Mokiniai su klasių vadovais atliko kūrybinę veiklą ,,Rudens gėrybių korys“. Pasitelkę savo fantaziją, kūrybiškai ir estetiškai sukūrė mozaiką. Mokiniai dalyvavo Pasvalio krašto muziejuje organizuojamoje edukacinėje-pažintinėje veikloje: 5-6 kl. mokiniams vyko užsiėmimas „Gipsas“, kur susipažino su gipso istorija, savo rankomis iš gipso susikūrė suvenyrą. 7-8 kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Pažink Pasvalį detektyvo akimis“. Tai buvo orientacinės varžybos, kurių metu  reikėjo fizinio bei loginio mąstymo, mokiniai taip pat  stiprino bendradarbiavimo kompetenciją.

Mokiniai dalyvavo sportinėje veikloje:  atliko fizinio aktyvumo užduotis vadovaujantis 2022 m. Europos judumo savaitės tema – „Bendrauk lengviau“, o jos šūkis „Judėk laisviau“, kuriuo norima parodyti, kad judėti galima ir draugiškais aplinkai būdais. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų.

I-IV g klasių mokiniai parengė plakatus nurodyta tema apie Teodorą Grotusą A1 formato lape. Plakatuose atsispindėjo jo biografija, mokslinė veikla, atminimą įamžinančios vietos ir mokslų festivalio-konferencijos „Erdvėlaivis Žemė“ istorija. Plakatus pristatė konferencijoje „Erdvėlaivis Žemė“.

Po visų veiklų vyko refleksija. Mokiniai klasėse aptarė, kaip sekėsi, kas labiausiai patiko.

Dėkojame visiems už bendradarbiavimą ir pagalbą vykdant integruotos dienos veiklas. 😊

Gamtos, tiksliųjų mokslų ir fizinio ugdymo metodinės grupės

pirmininkė Nida Butėnienė