Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus

Gegužė yra tas mėnuo, kai minima jautri ir skausminga tema, tai mėnuo be smurto prieš vaikus. Kaip bebūtų gaila, tačiau vis dar pasitaiko smurto atvejų tiek artimoje aplinkoje, tiek tarp draugų. Šia tema pradinių klasių mokiniams vyko užsiėmimams „Drugelių medis“. Pirmiausia kalbėjomės, kas yra smurtas, kokios jo rūšys, kokie jausmai ir emocijos aplanko skriaudėją, nukentėjusįjį, kas gali suteikti pagalbą, kai yra skriaudžiami aplinkiniai ar jie patys. Mokiniai buvo aktyvūs, daug bendravo, vardino įvairias patirtas ar matytas situacijas, dalinosi, kokie tuo metu juos jausmai aplankė, kaip jie jaučiasi matydami smurtą ir t.t. Po pokalbių atlikome praktinę užduotį. Mokiniai drugelio sparnus nuspalvino kaip  emocijas ir jausmus,  suskirstę į dvi dalis: vieną sparnelį padengė liūdesiu, skausmu, niūriomis spalvomis, o kitą – papuošė džiaugsmo, laimės, meilės ir šviesių spalvų gama. Mokinių darbai buvo labai kūrybingi, pažvelgus į drugelius, iškart jaučiamas liūdesys ir džiaugsmas. Mokiniai labai gražiai suskirstė ir parinko spalvas norimai emocijai. Visi drugeliai skraido ant medžio šakos ir neša jausmų, emocijų ir spalvų puokštę.

Labai ačiū pradinių klasių mokytojoms ir mokiniams už gražius, spalvotus, kupinus istorijų drugelius.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė