GEOGRAFIJOS DALYKO LAUKO PRAKTIKA

Rugsėjo 22 d.  I g klasės mokiniai atliko geografijos dalyko lauko praktiką „Šiaurės Lietuvos geologiniai – geomorfologiniai tyrimai“.  Ši  neįprasta pamoka organizuojama kasmet  devintos klasės mokiniams.

Mokiniai aplankė Pasvalio, Biržų  ir Pakruojo rajonus. Stebėjo ir vertino pagrindinius Šiaurės Lietuvos geografinius objektus. Pasvalyje mokiniai matavo  Žalsvojo šaltinio karstinės įgriuvos skersmenį, tyrė organoleptinę šaltinio vandens sudėtį, ieškojo šlaituose gipso ir  selenito uolienų. Lankėsi girnų muziejuje,  Pasvalio kryžių slėnyje. Ąžuolpamūšio piliakalnyje mokiniai apžiūrėjo piliakalnio šlaitą ir įvertino Tatulos ir Ūgės upių erozijos padarinius.

Biržų rajone mokiniai aplankė karstines įgriuvas, vaikščiojo geologiniais takais,  rinko uolienų pavyzdžius, įvertino Likėnų „Smardonės“ šaltinio vandenį. Mokiniai važiavo į Daumėnų kaimą, kur susipažino su giliausia karstine įgriova, vadinama  „Parlamentine“ duobe. Kirkiluose  aplankė karstinius  ežerėlius, lipo į apžvalgos bokštą. Visos praktikos metu mokiniai pildė dienoraštį, kuriame atliko užduotis, fiksavo duomenis, aprašinėjo stoteles. Rinko uolienų pavyzdžius, matavo įgriuvų skersmenį ir gylį.

Ši lauko praktika – puiki ugdomoji netradicinė geografijos pamoka, kurios metu mokiniai susipažino su Šiaurės Lietuvos geografijos geologija ir geomorfologija.

Mokytojas Arvydas Vaitiekūnas