Gimnazijoje minėjome Tarptautinę raštingumo dieną

Rugsėjo 8-oji diena – Tarptautinė raštingumo diena. Ši diena buvo minima ir mūsų gimnazijoje. 5-8 ir I-IV g klasių mokiniai per įvairių dalykų pamokas su mokytojais kalbėjo, kas apskritai yra raštingumas, kokį žmogų vadiname raštingu. Mokiniai rašė dalykinius diktantus, pavyzdžiui, finansinio raštingumo, geografijos, muzikos ir kt. Priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis pasirinkę kūrybines veiklas ugdėsi raštingumą.

Priėjome prie išvados, kad pirmiausia iškyla pagrindinė bet kurio raštingumo sąlyga – reikia mokėti rašyti ir skaityti, o kartu tinkamai suvokti parašytą tekstą ir mokėti sklandžiai, rišliai bei vaizdžiai išreikšti savo mintis. Todėl raštingumas siaurąja reikšme (kaip mokėjimas rašyti ir skaityti) yra raštingumo plačiąja reikšme (kaip bendrojo išprusimo) pagrindas.  Gimnazijoje yra vykdoma Lietuvių kalbos raštingumo gerinimo ir skaitymo įgūdžių stiprinimo programa.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vaida Lipinskienė ir Rita Čypienė