GIMNAZISTAI JAUNIMO DIENOJE

Gegužės 13-ąją Panevėžio vyskupija Pumpėnuose organizavo Jaunimo dieną. Kaip ir ankstesniais metais, šiemet Jaunimo dienoje dalyvavo ir mūsų gimnazistai. Labai smagu, kad nuo pat ryto mus džiugino geras oras ir buvo  daug puikios nuotaikos. Iki 10 valandos buvo užsiregistravę per 400 jaunimo iš visos Aukštaitijos. Visus pasveikino šventės rengėjai – Pumpėnų bažnyčios klebonas Domingo ir vienuolės Aušros Vartų Marijos. Gerokai saulei užkaitinus, visi Jaunimo dienos dalyviai buvo pakviesti į Pumpėnų Švenčiausios Mergelės Škaplierinės bažnyčią, kur laukė kunigas Petras Pich su savo pranešimu apie žmogaus misiją mūsų žemėje. Po paskaitos saulė nušvito ir visi pabiro į balionais, plakatais išpuoštą stadioną. Čia išradingi rengėjai ir savanoriai priruošė įvairiausios veiklos: sportinių žaidimų, atrakcionų. Visi galėjo atsigaivinti vandeniu, arbata ar kava, paskanauti užkandžiais. Pasportavusius organizatoriai pakvietė į teminius užsiėmimus. Visi teminiai užsiėmimai buvo įdomūs ir naudingi, nes vienijo bendraminčius. Atėjus vidurdieniui, visi gardžiavosi puikiais suvožtiniais, kuriuos gamino patys savanoriai ir vienuolės su kunigais, o šviečianti saulė tik gerino susirinkusiųjų nuotaiką. Žaidimams ir pokalbiams nesibaigiant, artėjo pavakarė – Gegužinė procesija per Pumpėnų miestelį. Smagu buvo keliauti draugėje, kalbėti rožinį, atlikti išpažintį. Parkeliavome tiesiai į bažnyčią, kurioje šventas Mišias aukojo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas,  giedojo nuostabus choras. Po šventų Mišių jaunimas skubėjo į stadioną, kuriame jau stygas derino muzikos grupės „FourMen“ ir „Garbanotas“. Koncertas virto diskoteka, muzikantai buvo nepakartojami ir sunkiai publikos paleidžiami… Labai džiaugiamės mūsų gimnazistų aktyvumu, net 4 gimnazistai – Iveta, Agnė, Arijus ir Miglė -savanoriavo renginyje ir prisidėjo prie šio renginio. Atvažiavusiems vaškiečiams buvo smagu sutikti pažįstamų veidų ir pasidalinti įspūdžiais su daug dirbusiais savanoriais. Paklausę, kas labiausiai įsiminė Jaunimo dienoje, gavome daug skirtingų atsakymų. Vieniems patiko žaidimai su balionais, kitiems futbolas ar krepšinis, kurį organizavo kunigai, tretiems – atmosfera, kurią visą dieną kūrė puiki komanda. Visi po dienos įspūdžių grįžo namo ir klausė, ar kitais metais bus tokia pati galimybė nuvykti į Jaunimo dieną.

Iveta Bukantytė, III g kl. mokinė