I g KLASĖS MOKINIAI DALYVAVO GEOGRAFIJOS PRAKTIKOJE

I g klasės mokiniai dalyvavo geografijos mokomojoje lauko praktikoje, kurią organizavo geografijos mokytojas Arvydas Vaitiekūnas. Mokiniai turėjo smagią pažintinę kelionę, kurios metu aplankė kelias lankytinas vietas. Kelionės pradžia buvo Pasvalio Žalsvasis šaltinis. Mokytojas Arvydas Vaitiekūnas mokiniams pasakojo apie šaltinio ypatumus, jo gylį, spalvą, kvapą. Toliau kelionę tęsė vykdami į Girnų muziejų, kur mokiniai sužinojo muziejaus atsiradimo istoriją, koks girnų skaičius yra eksponuojamas. Aplankė ir Ąžuolpamūšės piliakalnį. Pasivažinėję po Pasvalio lankytinas vietas,  keliavo į Biržų kraštą. Šis kraštas garsus smegduobėmis. Pirmas aplankytas objektas – Karvės ola. Mokytojas pasakojo jos atsiradimo legendas, kurios vaikams labai patiko. Mokiniai gilino žinias apie pačią smegduobę. Toliau keliavo ieškoti uolienų. Devintokai  turėjo atrasti kelių rūšių uolienų, teko lipti ir į pačią gilią smegduobę, kad jas galėtų paimti. Šis iššūkis sukėlė daug teigiamų emocijų. Taip pat susipažino ir su Geologų duobe ir Lapės ola, bei pasivaikščiojo šalia esančiu miškeliu, kuriame gausu atsivėrusių smegduobių – karstinių įgriuvų. Baigę pažintį su Biržų kraštu, gimnazistai  toliau tęsė kelionę ir vyko į Pakruojo rajoną. Ten mokiniai apsilankė Dolomito gamykloje. Pamatė didžiulę, akims neaprėpiamą erdvę, kurioje vyksta sunkus, nenutrūkstamas darbas. Didžiulį įspūdį paliko suversti kalnai, gamybos įranga,  vykstanti skaldos gamyba. Pilni gerų emocijų, įspūdžių ir, aišku,  daug sužinoję,  baigė mokamąją geografinę išvyką.

Klasės vadovė Ingrida Tuskėnienė

Geografijos mokytojas Arvydas Vaitiekūnas