II g kl. mokinių pažintinė – kultūrinė išvyka

Birželio 16 d. Vaškų gimnazijos II g kl. mokiniai turėjo pilną įspūdžių dieną. Vykome į Panevėžio r. Pažibų kaimą, į  turistinį žygį su baidarėmis. Kartu su mumis plaukė instruktorius-gidas, kuris supažindino su apylinkėmis. Savo kelionę pradėjome nuo šimtamečio ąžuolo, gidas papasakojo jo atsiradimo istoriją, matavome jo plotą, turėjome atrasti tą kamieno dalį, kuri tiksliai nusako jo plotą. Teko nelengva užduotis, nes iš pat pradžių vaikai išmatavo per daug, o po to per mažai, kol galų gale suradome tą ašį, kuri ir nurodo ąžuolo plotą. Nuo šio ąžuolo startavome ir pradėjome baidarių žygį. Atplaukėme prie kito lankytino objekto – Nauradų akmens. Taip pat išgirdome jo atsiradimo istoriją, mokiniams buvo skirtas kitas iššūkis – užlipti ant gilioje duobėje esančio didžiulio akmens. Šią užduotį įveikėme be kliūčių. Pasistiprinę ir susipažinę su akmens istorija tęsėme žygį toliau, teko nelengva upės atkarpa, pilna kliūčių ruožų, kurias teko įveikti. Plaukdami mokiniai turėjo puikų laiką pasitikrinti savo orientacijos, fizines jėgas. Upė teko su nemenkais iššūkiais, daug kliūčių ruožų. Nepaisant nuovargio šis baidarių žygis mums atnešė vien tik geras emocijas, daug įspūdžių ir prisiminimų, kurie lydėjo dar visą likusią popietę. Po baidarių žygio grįžome į Pažibų kaimo sodybą, kurioje laukė sportinės rungtys: jaunimas žaidė tenisą, biliardą, diskgolfą ir t.t. Pilni įspūdžių užbaigėme mokslo metus ir viena koją žengėme į vasaros atostogas.

Klasės vadovė Ingrida Tuskėnienė