Integruota diena „Kalėdų šventė“

Gruodžio 22 d. Vaškų gimnazijoje vyko integruota diena „Kalėdų šventė“. Visos veiklos buvo susijusios su šv. Kalėdų laukimu, pilnos jaukumo, ramumo. Šioje dienoje netrūko ir mokinių bei mokytojų juoko, gražių žodžių, pagyrų.

Veikloje dalyvavo 5-8 ir I-IV g klasės. Veiklos buvo suskirstytos koncentrais pagal klases. Viena iš veiklų buvo „Kalėdinės dirbtuvėlės“, ten visi dūzgė it bitutės – gamino atvirutes ir kalėdinius žaisliukus. Atviručių sektoriuje nė vienas mokinys neliūdėjo: vieni karpė, kiti piešė, dar keli klijavo, kažkas lankstė ir t.t. Tuo tarpu, kitoje klasėje girdėjosi rimti garsai, kurie bylojo, jog mokiniai gamina žaisliukus iš medžio. Garsiai  ūžė staklės, kalė plaktuku, pjovė pjūkleliu. Visi mokiniai neliko be su meile pagamintos atvirutės ir žaisliuko. Labai ačiū už veiklas mokytojoms Ritai Čypienei, Renatai Strelčiūnienei, mokytojui Arvydui Vaitiekūnui, mokytojos padėjėjai Ramintai Ulienei.

Kitoje veikloje mokiniai kartu su klasės vadovėmis mankštinosi ir varžėsi salėje. Kėlė klausimą, kas iš tikrųjų stipresnis ir kuri komanda nugalės? Buvo smagios ir įdomios estafetės, kurių metu lakstėme su kamuoliais ir taikėme į krepšinio lanką, bėgte bėgome su kalėdiniu žaisliuku aplink lankus, net galva susisuko nuo gausybės lankų, po to  dar šokinėjome per šokdynę, dar ne gana – bėgte mušinėjome su teniso rakete kamuoliuką. Nė vienas iš sporto salės neišėjo nesušilęs ar pralaimėjęs. Visgi šv. Kalėdų metas, tad nugalėjo draugystė.

Dalyvavome įdomioje kalėdinėje viktorinoje, kurią organizavo mokytoja Nida Butėnienė ir bibliotekininkė Svajūnė Katauskienė. Virtuali viktorina, kurioje visi 25 klausimai susiję su Kalėdiniu laikotarpiu, nebuvo iš lengvųjų, nes reikėjo gerai pagalvoti  norint teisingai atsakyti. Užduotys, kurias reikėjo atlikti KAHOOT programėlėje, viena už kitą buvo vis sunkesnės. Dar viena užduotis:  surašyti pagal visas abėcėlės raides žodžius, kurie būtų susiję tik su šv. Kalėdomis. Nelengva buvo užduotis, sukome galvas ir prirašėme įvairiausių žodžių –  mokiniai net patys nustebo, kiek daug žino ir moka. Tikri šaunuoliai.

Kiekviena klasė turėjo valandėles, per kurias pasibuvo prie šventinio stalo, keitėsi dovanėlėmis, dainavo, bendravo, žaidė, piešė ir t.t. Kiekvienoje klasėje girdėjosi muzika, juokas. Gimnazijoje buvo gausu lengvo šurmulio, kuris mums priminė, jog netrukus artėja gražiausios metų šventės – šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Būkime sveiki ir laimingi!

Prasmingų ir jaukių Jums švenčių linki Vaškų gimnazijos bendruomenė.

Ačiū už gražias integruotos dienos veiklas, už tai, kad visi kartu bendradarbiaudami sukūrėme nuostabią, neįpareigojančią dieną mokiniams.

Integruotos dienos moderatorė, socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė