Integruota diena ,,Profesijų pasaulis‘‘

Balandžio 8 d. Vaškų gimnazijoje buvo organizuota integruota diena „Profesijų pasaulis“ . Turėjome nemažai svečių, atstovaujančių įvairioms profesijoms. Mokiniai susipažino ne tik teoriškai, bet turėjo galimybę išbandyti praktiškai ir prisiliesti prie specifinių darbo priemonių. Viena iš profesijų buvo mums gerai pažįstama, artima, tai Mokytojo profesija. Biržų kultūros centro edukatorė, dainuojamosios poezijos, instrumentinės muzikos mokytoja J. Garnelienė vedė mokiniams pamoką, kurioje pristatė mokytojo, edukatorio profesiją. Mokiniai galėjo pamatyti ir prisiliesti prie įvairių instrumentų, sužinojo, kas yra dainuojamoji poezija ir pan. 7-8 klasių mokiniai buvo išvykę į Pasvalio krašto muziejų, ten jie turėjo užsiėmimą „Tas sijonų margumas ir blynų gardumas“. Užsiėmimo metu žiūrėjo filmuką apie kelių šimtmečių senumo tautinio kostiumo istoriją, išmoko užsirišti aukštaitišką nuometą, susipažino su visų Lietuvos regionų tautinių kostiumų spalvomis ir raštais. Na, ir kaip be skanumynų ir gardumynų – ragavo gardžių „čirvinių“ blynų, paruoštų pagal senovinį receptą. Daug sužinojo. Laukiame kito renginio, kada mus pavaišins „čirviniais“ blynais. Juk išmoko kepti, ar ne? Keliaujame toliau profesijų keliu…Mokiniai taip pat  susipažino su I. Račkauskienės augalininkystės ūkiu. Savininkė papasakojo nuo ko prasidėjo sunkus augalininkystės kelias, kuo jis ypatingas, kokio darbo reikalaujantis ir kodėl jis taip patraukė. Mokiniai grožėjosi gėlių, medelių gausa, žavėjosi augalų  spalvų gama ir jų neaprėpiamais plotais. Linkime sėkmės gražiame, turiningame ir pilname spalvų versle gražinant kiekvieno žmogaus kiemą. Mokiniai susipažino ir su specialiosiomis tarnybomis, viena iš jų-  Policijos pareigūno profesija. Pareigūnės M. Bertašiūtė ir J. Packevičienė atvyko su gausybe specialiosios amunicijos, kurią naudoja policijos pareigūnai. Buvo labai įdomu ir smalsu pažiūrėti, kaip veikia alkotesteris, tazeris, pistoletas, norėjosi pasimatuoti neperšaunamas ir šviesą atspindinčias liemenes,  pažymėtas policijos ženklu, ir,  žinoma, įdomiausia buvo išgirsti iš pareigūnių, kada ir kokia priemonė yra naudojama. Taip pat suteikė daug teorinių žinių, kokie reikalavimai keliami jaunuoliui, norinčiam tapti  Policijos pareigūnu. Skatiname jaunimą rinktis policininko kelią: „Ginti, saugoti, padėti“. Kita svarbi mus sauganti specialioji tarnyba yra Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Mokiniai keliavo į Vaškų skyrių, kur juos supažindino būtent su šia profesija, parodė specialiąsias priemones, jas mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti. Taip pat buvo pasakojama apie gaisrinės mašinoje esančius prietaisus, leido išbandyti ir pažiūrėti realiai, kokia įranga įrengta ugniagesių mašinose. Mokiniai lankėsi Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekoje, kur bibliotekos vedėja  A. Oniūnienė papasakojo apie bibliotekininko profesiją, kodėl ji pasirinko šį kelią, kokią naudą žmogui duoda knygos ir pan. Taip pat paruošė žinių patikrinimą, susijusį su knygomis, veikėjais, istorija ir t.t. Mokiniai įgavo ne tik naujų žinių, bet ir išgirdo istoriją apie svarų gyvenimo pasirinkimą – profesiją. Buvo atvykęs Kultūros paso atstovas, tai lektorius A. Chomičius. Jis mokiniams pravedė inovatyvias, patyriminio mokymo metodais paremtus edukacinius užsiėmimus. Tai:  „Sprendimų kūrimas komandoje“, skirtas pažinti sprendimų kūrimo ir priėmimo komandoje procesą, mokytis jį valdyti, greitai susiorientuoti nežinomoje ar nepatogioje situacijoje ir gebėti spręsti tokioje aplinkoje kylančias problemas. „Kūrybinio mąstymo penkiakovė“- tai interaktyvi veikla, reikalaujanti asmeninio bei komandinio kūrybinio mąstymo, kai  aktyvuojami ir lavinami 5 kūrybinio mąstymo įpročiai – vaizduotė, smalsumas, atkaklumas, nuosekli praktika, bendradarbiavimas,  ir 5 mąstymo tipai – analitinis, loginis, strateginis, kritinis ir divergentinis. Edukacinis užsiėmimas „PLAY MATH 1-2-3-4: Žaidžiame matematiką“ – tai inovatyvi, šiuolaikinio pasaulio iššūkius atitinkanti veikla, lavinanti ir penkis kūrybinio mąstymo įpročius – vaizduotę, smalsumą, atkaklumą, nuoseklią praktiką  ir bendradarbiavimą. Gimnazijoje lankėsi atstovai iš Panevėžio kolegijos ir skaitė paskaitas gimnazistams. paskaitas. Vyresniųjų klasių mokiniams vyko  paskaita „Studijų programų ir priėmimo sąlygų pristatymas“:  kokios specialybės yra, kokios stojimo sąlygos, kokių dalykų reikia stojant į vieną ar kitą specialybę. Mokiniai ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir dalyvavo ,,klausimų maratone‘‘,  kurio metu jie galėjo laimėti puikių kolegijos inicialais papuoštų prizų. Taip pat buvo organizuojama patyriminė paskaita „Įdomus investicijų pasaulis“. Patyriminės pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su investavimu į galingų įmonių, kaip IGNITIS, Coca Cola, Mercedes Benz ir kt., akcijas, į suvokimą, kad ir čia reikalinga ne tik intuicija, bet ir žinios (tiek matematikos, tiek užsienio kalbos, tiek IT).  Kartu žaidė žaidimą, kuris parodė, kaip pinigas pinigą gamina, arba kaip greitai galima viską prarasti.

Mokiniams buvo įdomi, naudinga ir prasminga diena. Labai ačiū gimnazijos direktorei, pavaduotojai ugdymui, klasių vadovams, mokytojams ir visam kolektyvui, kurie prisidėjo prie integruotos dienos vykdymo ir teikė visokeriopą pagalbą, kad ši diena mokiniams būtų ypatinga.  Taip pat džiugu, kad šitoks būrys profesijų atstovų aplankė mus ir pravedė mokiniams įdomias ir prasmingas veiklas, bei plėtė mūsų žinių pasaulį. Nuoširdus ačiū svečiams, tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab