Integruota pamoka ,,Kalėdinė prekyba“

Gruodžio 23 d. mes, matematikos mokytojos, vedėme  matematikos modulio ,,Finansinis raštingumas“ integruotą pamoką ,,Kalėdinė prekyba“  5 ir 6 klasių mokiniams.  Pamokos metu mokiniai turėjo  praktiškai pritaikyti ankstesnėse pamokose įgytas žinias ir gebėjimus.   Buvo skirta namų darbų užduotis – pagaminti  ir atsinešti daiktų, kuriuos galėtų parduoti. Mokiniai  turėjo pasigaminę įvairių daiktų – atvirukų, apyrankių, sausainių ir kt. Penktokai ir šeštokai kalėdinę prekybą vykdė savo klasėse, pasikeisdami ėjo vieni pas kitus. Vyko prekyba, kurios metu mokiniai ne tik pirko už pinigus, bet ir atliko  mainus (keitėsi savo daiktais). Mokiniams reikėjo atlikti užduotis – surasti, kuri prekė kainuoja brangiausiai ir kuri pigiausiai, nusipirkti vieną prekę. Pirkdami prekę mokiniai  derėjosi, taikė nuolaidas, vieni kitų klausinėjo, kiek turi atiduoti grąžos. Kalėdinė prekyba vyko aktyviai, mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti žinias ir įsivertinti, ką turėtų  dar pasimokyti.

Daug susidomėjimo sukėlė taupyklių rinkimai. Nagrinėjant temą „Taupymas“,  mokiniams buvo skirta užduotis – padaryti taupyklę. Integruotos pamokos metu buvo renkama  įdomiausia ir gražiausia taupyklė.  Penktokai balsavo už  šeštokų taupykles, o šeštokai už penktokų taupykles.     5 klasėje išrinktos taupyklės – „Burbulinė“ (Melisos) ir „Skeletonas“ (Jokūbo), o  6 klasėje –  ,,Darbštuolė“ (Žanetos) ir ,,Kalėdų senelis“ (Akvilės).

Pamokos pabaigoje su mokiniais aptarėme  ir įsivertinome, kaip mums  sekėsi.  Palinkėjome vieni kitiems gražių švenčių  ir gerų atostogų. O mes, mokytojos, stebėdamos ir vertindamos mokinių veiklą,   svarstėme, kokias užduotis ir situacijas dar reikėtų nagrinėti, kad mokiniai geriau įsisavintų  finansinio skaičiavimo  įgūdžius.

Matematikos mokytojos Nida Butėnienė ir Inga Lauksėdienė