Integruota pamoka

Vasario 10 d. Vaškų gimnazijoje 5 – 6 klasių mokiniams vyko nuotolinė integruota informacinių technologijų ir muzikos pamoka „Kaip apsisaugoti nuo elektroninių nusikaltimų“, kurią vedė Bendruomenės pareigūnė Jurgita Packevičienė. Mokiniai žiūrėjo prevencinį filmuką, kaip sukčiai šantažo būdu išvilioja pinigus, jautrius duomenis apie žmogų. Dalinosi naudinga informacija apie interneto platybėse tykančius pavojus, kaip nepakliūti į siūlomus spąstus, kaip atpažinti nesaugias elektronines parduotuves ir kt. Mokiniai dalinosi savo mintimis, kokiuose portaluose lankosi, kuriuose socialiniuose tinkluose yra užsiregistravę, kokią asmeninę informaciją viešina, kokiu tikslu tai daro ir pan. Policijos pareigūnė aiškiai ir struktūriškai išdėstė pagrindinius pavojus, su kuriais galima susidurti interneto platybėse. Po šios paskaitos mokiniai atidžiau ir labiau saugos savo asmens duomenis, nedalins savo slaptažodžių, viešai neatskleis asmeninių duomenų, nebendraus su nepažįstamais žmonėmis, juolab jų nepriims į draugų ratą. Esame dėkingi Jurgitai Packevičienei už naudingą informaciją mokiniams, mokytojams ir klasių vadovams. Būkime saugūs naudodamiesi internetu.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė