Integruoto ugdymo diena

2022 02 24 Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą – Rusijos kariuomenė plačiu frontu įsiveržė į Ukrainą (iš šiaurės, rytų ir pietų). Agresija mums draugiškoje valstybėje sukrėtė. Žūsta taikūs žmonės. Ukrainos gynėjai negailėdami savo gyvybės, didvyriškai  kaunasi už kiekvieną okupanto puolamą savo žemės lopinėlį…Todėl mums įprasti Lietuvos Nepriklausomybės dienai skirti renginiai persipynė su solidarumo jausmais Ukrainos žmonėms, laisvę mylinčia baltarusių tauta,  paskatino domėtis Ukrainos, Baltarusijos tautų istorijomis.

Kovo 10 d. 5-8, I-IV klasių mokiniai kūrė informacinius plakatus apie Ukrainą, Baltarusiją, jų istorinius ryšius su Lietuva. Pagrindinės temos: Ukraina, Baltarusija LDK ir Abiejų Tautų Respublikos valdymo laikais, nepriklausomybės laikais, įžymūs Ukrainos, Baltarusijos žmonės. Informacinių plakatų kūrime išskirtume 5 ir 8 klasės mokinių darbus.

Vaškų kultūros namuose nuaidėjo lietuviškos dainos festivalis „Laisvės akordai“. Renginio parengimo darbus  organizavo Vaškų gimnazijos Mokinių taryba.

Dalis mokinių dalyvavo protmūšyje. 8-II(10) klasių mokinių komandos pasitikrino savo žinias apie Lietuvos kelią,  nueitą iki 1990 m. kovo 11 dienos. Beje, protmūšyje dalyvavo beveik visi berniukai ir tik viena mergaitė. O jų užsidegimas dalyvauti vertas geriausių pagyrimų.

Kūrybinė veikla, skambios dainos Lietuvai ir Ukrainai, domėjimasis istorine praeitimi, simbolikos gamyba kaip niekada paženklinti susikaupimo ir darbų prasmės, pastiprino visų mūsų supratimą apie laisvę ir jos kainą. Laisvė sunkiai atkovojama, ir už ją reikia pastovėti. Kai netoliese yra agresorių, kurie trokšta tautų kalėjimo restauracijos..

Ačiū visiems,  aktyviai dalyvavusiems. Visi dalyvavę ir rodę gražius rezultatus mokiniai yra paskatinti.

Istorijos mokytoja metodininkė Jurgita Vaitiekūnienė