Išvyka į STEAM centrą

Balandžio 20 d. Vaškų gimnazijos II g klasės mokiniai buvo išvykę į Šiaulių akademijos STEAM centrą. Dalyvavo tiriamojoje veikloje „Akies fizinių parametrų įsivertinimas“. Turėjo galimybę prisiliesti praktiškai ir patyrinėti savo akies parametrus. Atvykus į STEAM centrą mus pasitiko lektorė, kuri pristatė dienos veiklą. Kiekvienas mokinys gavo po atmintinę užrašams. Atmintinėse buvo pateiktos  6 užduotys, kurias turėjo atlikti. Kiekvieną užduotį reikėjo atlikti  prie skirtingo aparato, kuris atskleisdavo vis kitokią informaciją apie regėjimą. Mokiniai įsivertino savo regėjimą- akies aštrumą, nešiojantiems akinius buvo galimybė išsiaiškinti,  ar tinkamai parinkti akinukai. Mokiniai taip pat įsivertino savo stereo matymą, atliko tyrimą su autorefraktoriumi, kuris parodė, ar esi toliaregis, ar trumparegis, o galbūt nėra visai nuokrypio ir tavo regėjimas puikus. Dešimtokai  visas dvi valandas aktyviai dirbo ir atlikinėjo užduotis. Laikas skriete praskriejo, net nepastebėjome, kaip pralėkė  užsiėmimui skirtos dvi valandos. Mokiniai buvo įsitraukę  į darbą, kiekvienas turėjo galimybę įsijausti į okulisto darbą, sužinojo daug naudingos informacijos susijusios su savo pačių regėjimu. Na, o po įtemtos veiklos, žinoma, reikia skaniai pavalgyti, tad visi nuvykome į „Can Can pizza“ paskanauti pačių skaniausių ir didžiausių picų.

Už šią puikią, įdomią ir aktyvią tiriamąją veiklą dėkojame rėmėjui, kuris įsteigė prizą „Pažangiausia klasė“. Taip pat didžiulis ačiū dabartiniams II g kl. mokiniams, kad pasistengė ,,pakelti‘‘  klasės vidurkį ir laimėjo „Pažangiausios klasės“ konkursą.  Dešimtokai, jūs – šaunuoliai.

Klasės vadovė Ingrida Tuskėnienė