Kaziuko mugė

Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Tad ir šiais metais kovo 3 d.  pradinių klasių korpuse šurmuliavo  tradicine jau  tapusi Kaziuko mugė. Trečios klasės mokiniai mus pasitiko dainomis ir gražiais sveikinimo žodžiais. Skambant liaudiškai muzikai buvo sukurta tradicinė mugės aplinka.

Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius bei bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Mokinių darbeliai, su mamyčių, močiučių pagalba iškepti pyragai, bandelės, džiugino mugės lankytojus. Pirkėjai galėjo įsigyti megztų kojinių bei iš medžio pagamintų darbų,  įvairių suvenyrų, medaus ir net kiaušinių. Buvo prekiaujama papuošalais iš karoliukų, vaško gaminiais, popieriaus lankstiniais, molio darbeliais… O veikusioje ketvirtokų kavinėje ,,Kepyklėlė“  smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: sausainių, pyragėlių, bandelių su įvairiausiais įdarais… Kavinės padavėjai  maloniai aptarnavo kiekvieną sėdintį prie staliuko, kurį puošė žydinčių gėlių kompozicija. Gera  buvo sėdėti ir valgyti picą, gerti arbatą, kvepiančia pavasariu.  Mūsų jauniesiems prekiautojams tikrai pavyko užsidirbti ne vieną eurą.

Esame labai dėkingi mokinių tėveliams ir mugės organizatoriams, kurie padėjo pasiruošti šiai nuostabiai šventei. Malonu, kad iš mugės lankytojai išėjo pasivaišinę kavinėje, išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir šiltą pavasarišką nuotaiką.

Pradinių klasių mokytoja Inga Račkauskienė