Kaziuko mugė

Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Tad ir šiais metais kovo 7 d.  pradinių klasių korpuse šurmuliavo  tradicine jau  tapusi Kaziuko mugė. Tradicinėje mugės aplinkoje mus pasitiko ir  pasveikino  4  klasės mokiniai, folkloro ansamblis ,,Bitinėlis“ ,  o antrokai dūdelėmis sugrojo pavasarinę paukščių giesmelę.

Kaip ir kiekvienais metais, mokiniai su dideliu nekantrumu laukė šios šventės. Jau pavasarėjant pradinių klasių mokiniai pradėjo  ruoštis mugei: kūrė, gamino kartu su tėveliais gaminius.

Kaziuko mugės dieną mokinių  darbeliai  džiugino mugės lankytojus. Pirkėjai galėjo įsigyti iš medžio pagamintų darbų, įvairių suvenyrų, medaus. Buvo prekiaujama papuošalais iš karoliukų, popieriaus lankstiniais, molio darbeliais, įvairiais pyragėliais bei kitais saldumynais, kuriuos padėjo iškepti mamytės, močiutės … O veikusioje kebabinėje, kurią organizavo ir kebabus, mėsainius, dešrainius, skrudintus kuldūnus, bulvytes fri ir įvairius gėrimus gamino ketvirtokų mamytės. Kebabinės  padavėjai  maloniai aptarnavo kiekvieną sėdintį prie staliuko, kurį puošė pavasarinė kompozicija. Visi džiaugėsi ragaudami netradicinio maisto užkandžius, kurių buvo šiek tiek mažokai, nes jų norėjo paragauti visa gimnazijos bendruomenė. Mamytės nesitikėjo, kad bus tiek daug norinčių apsilankyti ir pasivaišinti kebabinėje.

Esame labai dėkingi mokinių tėveliams ir mugės organizatoriams, kurie padėjo pasiruošti šiai gražiai pavasario šventei. Malonu, kad iš mugės lankytojai išėjo pasivaišinę, išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir šiltą pavasarišką nuotaiką.

Pradinių klasių mokytoja Inga Račkauskienė