Ketvirtokų edukacinė išvyka į Šiaulius

Baigiantis mokslo metams, gegužės  16 d.,  ketvirtos klasės mokiniai vyko į edukacinę išvyką į Šiaulius, Venclauskių namus – muziejų, kur jų laukė edukacinis užsiėmimas „Siluetų kūrimas“.

Venclauskių namuose tarpukario metais nuolatos gyveno daugybė vaikų – Venclauskių šeima augino ir rūpinosi vaikais, likusiais be tėvų globos ar iš sunkiau besiverčiančių šeimų. Gausus globotinių būrys susigalvodavo įvairiausių įdomių užsiėmimų. Užsiėmimo metu 4 klasės mokiniai atkartojo vieną iš jų – autentišku būdu kūrė savo profilio siluetus. Vaikai  išbandė tam skirtus specialius prietaisus (siluetų piešimo rėmelį, pantografą ir kt.), susipažino su šių namų gyventojų kasdienybe ir veiklomis, pasinėrė į tarpukario Lietuvos gyvenimą, pomėgius, madas.

Po edukacinių užsiėmimų ketvirtokai apsilankė picerijoje ir valgė pačią skaniausią picą.

Šiai išvykai mokiniai ruošėsi, padedami tėvelių, jau nuo pavasario, kai užsidirbo pinigėlių  „Ketvirtokų kepyklėlėje“ per Kaziuko mugę.

4 klasės mokytoja Lina Rupštaitytė