Kolega – kolegai. Išgirsk. Išbandyk. Pritaikyk

Jau trečią kartą vyko mokytojų mokymasis vieniems iš kitų, taikant pamokose bendradarbiavimo ir skaitymo suvokimo strategijas. Vėl laiko planavimas, užduočių diferencijavimas ir individualizavimas, savęs išbandymas ir, padarius išvadas, keliavimas toliau. Negana, kad taikomos bendradarbiavimo strategijos, bet dar bandėme įtraukti ir teksto skaitymo suvokimo metodus.

Daugiafunkcinės klasės durys varstomos kaskart vis dažniau. Į pamoką ateina vėl ne vienas mokytojas. Šalia jo yra ir antras, kolega, kuris stebi, fiksuoja, džiaugiasi kartu ir draugiškai patarimus dėlioja protokolo lape. Per tris savaites mokytojai vedė 30 pamokų, kurias stebėjo kolegos. Kaip ir pirmais kartais, taip ir dabar, dažniausiai buvo taikomas Durstinio metodas, populiarūs buvo ir Koncentriniai ratai, Mokymosi tempo duetas, ŽNS, Padėkliukas, mažiau taikytas Klaidų taisymas.  Pastebėtos teksto skaitymo suvokimo strategijos. Beveik visi mokytojai taikė strategijas prieš skaitymą, dauguma- skaitymo metu,  pusė mokytojų- po skaitymo. Kai kurie net įvardijo konkrečias strategijas:  teksto pavertimas grafine struktūra, sekos žemėlapis, dėlionė, raktinių žodžių paieška, „Rėmas“, „Kodavimo įrenginiai“.

Be viso to, pastebėtas šiltas, draugiškas mokytojų bendravimas su mokiniais, darbinga ir jauki mokymosi aplinka, pagalba kiekvienam mokiniui.

Todėl  tariu AČIŪ visiems ir kiekvienam, dar vienu žingsneliu paėjusiems į priekį.

Metodinės tarybos pirmininkė Kristina Prakopienė