Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo ,,Be patyčių‘‘

Vaškų gimnazijos mokiniai, kaip ir kasmet, minėjo „Be patyčių 2024“. Patyčias patiriantys vaikai gali jaustis pasimetę, išsigandę, prislėgti, jiems gali trūkti energijos, juntama nuolatinė baimė ir įtampa. Patyčios yra ypač skaudi ir opi problema, kurią turime naikinti, „išrauti su šaknimis“. Privalu mokinius mokyti tolerancijos, pakantumo vieni kitiems, draugiškumo, pagarbos, supratimo, priimti kitokius nei tu pats esi. Tik bendrystėje galime išmokti ir išmokyti gražaus bendravimo tarpusavyje. Visą kovo mėnesį mokiniai darė bendrą mozaiką linkėdami vieni kitiems nuoširdžių ir gražių dalykų. Vieni piešė spalvotas gėles ant kurių rašė vieni kitiems komplimentus, kiti darė skraidančius drugelius, kurie nešė žinią, kas yra patyčios, kodėl jos skaudina ir pan., treti piešė saulę, kuri skleidžia šilumą, vienybę ir šviesesnį rytojų.  Kiekviena klasė kūrė draugystės receptus. Jų visa gausa, įvairiausių formų, spalvų, dydžių. Paveiku, kai kas kartą mokinys gali pamatyti ir perskaityti gražius žodžius, linkėjimus, todėl visi draugystės receptai iškabinti II a. stenduose. Tikimasi, jog mokiniai, nuolatos matydami tinkamą ir gerą pavyzdį, „užsikrės“ ir patys.  Mūsų gimnazijoje mažės netolerancijos, negražių, įžeidžiančių žodžių ir pan. Taip pat keli mokiniai dalyvavo protmūšyje „Praleisk progą pasityčioti“, ne tik buvo įdomu, bet ir naudinga, pagilino žinias prieš patyčias.

Ačiū klasių vadovams ir jų auklėtiniams už gražią mozaiką „Be patyčių 2024“ ir „Draugystės receptų“ stendus. Kartu mes galime kurti šviesesnį rytojų, kuriame nėra noro pasityčioti iš kitų, įžeisti ar sužeisti. Mokykime ir mokykimės tolerantiško bendravimo.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė