Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2022

Vaškų gimnazijoje 1-8 ir I-IV g klasių mokiniai visą kovo mėnesį dalyvavo veiklose – „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2022“. Užduotis buvo iš įvairių figūrų sukurti bendrą Lietuvos trispalvę – mozaiką. Kiekvienai savaitei buvo priskirta spalva ir citata. Pirmoji kovo savaitė – geltona spalva: „Skleidžiu šypseną kitiems, nes ji užkrečiama“, antroji savaitė  – žalia spalva: „Dalinu komplimentus, nes pikti žodžiai skaudina“, trečioji savaitė – raudona spalva: „Apkabinsiu tave, nes tau galiu padėti“ ir paskutiniąją savaitę – įvairių spalvų gėlių jūra:  „Žaidžiu su draugais, nes draugystė nugali patyčias“. Mokiniai piešė, rašė įvairias gražias mintis, linkėdami vieni kitiems draugystės, supratimo, pakantumo, mokėsi vieni iš kitų skleisti gėrį, ištiesti pagalbos ranką. Žaidė įvairius stalo žaidimus, kurie mokė bendravimo, bendradarbiavimo. Žaidė protmūšį, kurio klausimai ir atsakymai  priminė, kas yra netinkamas elgesys, kur reikia kreiptis pagalbos ir pan. Mėnesio pabaigoje grožėjomės mokinių sukurta mozaika. Mozaikoje gausu įvairių spalvų, gražių minčių, palinkėjimų, skleidžiančių šilumą, gėrį ir jaukumą. Kiekvienam linkime nenusisukti nuo to, kuriam reikia pagalbos, o ištiesti ranką, palaikyti vienas kitą, nesityčioti, o tarti gražų žodį.

Dėkojame mokiniams už jų išradingumą ir išsakytas gražias mintis.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė