Kovas- sąmoningumo didinimo mėnuo – BE PATYČIŲ

Visą kovo mėnesį Vaškų gimnazijoje vykdėme prevencinę veiklą, skirtą sąmoningumo didinimui – BE PATYČIŲ. Užsiėmimų tikslas buvo, kad kiekviena klasė įdėtų savo indėlį ir parodytų savimonę, kodėl reikalinga saugi aplinka, kodėl reikia gerbti vienas kitą ir pan. Viena iš veiklų buvo „Auginu gerumui sparnus“. Mokiniai rašė gražius žodžius, linkėjo vienas kitam tolerancijos, pagarbos, pakantumo, nesityčioti vieniems iš kitų. Papuošė sparnus įvairiausiomis spalvomis, gėlėmis, drugeliais, suteikdami sparnų simboliui papildomą jėgą skristi vis aukštyn ir nešti vien tik grožį, gėrį, saugumą. Pradinių klasių mokiniai piešė draugystės piešinius skatindami nesityčioti iš kitų. Socialinė pedagogė priešmokyklinio ugdymo grupei ir pradinių klasių mokiniams vedė užsiėmimą apie draugystę, jausmus. Mokėmės tinkamai elgtis aplankius nemalonioms emocijoms, situacijoms. Taikėme 5 pirštų taisyklę, o susipykę ar pajutę neteisybę visuomet prisiminsime taisykles, kurias išmokome drauge.

Kviečiame visus ir toliau auginti gerumui sparnus bei nepasiduoti neigiamoms emocijoms, o jei jausitės nesaugūs, liūdni, skatiname drąsiai kreiptis pagalbos.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė