KULTŪRINĖ – PAŽINTINĖ DIENA ,,Lietuvos istorinių datų paminėjimas‘‘

2021 m. kovo 8 d. vyko jau tradicine tapusi kultūrinė – pažintinė diena  „Lietuvos istorinių datų paminėjimas“, skirta Lietuvos istorijos atmintinoms datoms paminėti. 5-8, I-IV g klasių mokiniai dalyvavo ar patys organizavo kelias su svarbiomis  Lietuvai istorinėmis datomis susijusias veiklas: dalyvavo edukacinėse programose, kurias moderavo muziejininkai, bendradarbiaudami grupėse rengė klausimus viktorinai tam tikra istorine tema ir įtraukė vieni kitus į viktorinos labirintus,  išbandė save istorinės iliustracijos ekspertų varžytuvėse.

Kretingos muziejus praplėtė 5-7 klasių mokinių žinias apie Joną Karolį Chodkevičių,  8, I-II klasių mokiniams vyko Prienų muziejaus virtuali ekskursija apie Juozo Lukšos-Daumanto gyvenimą, III-IV klasių mokiniams –  Juozo Zikaro memorialinio muziejaus virtualus pasakojimas apie skulptoriaus gyvenimą.

Dienos renginio pabaigoje mokiniai pasidalino savo įspūdžiais. Įspūdžių labai daug, pacituosiu tik vieną kitą:

Giedrė (7 klasė): „Diena tikrai praėjo įdomiai ir prasmingai. Sužinojau daugiau apie Žalgirio mūšį, kokios mūšio priežastys, kur yra Žalgirio mūšio paveikslas. Ir apie Karolį Chodkevičių: kas jis toks buvo, kuo jis svarbus Lietuvai. Tikrai šaunios užduotys, galbūt norėtųsi daugiau užduočių su nuotraukomis.

Greta (7 klasė): ,,Mano galva, diena praėjo tikrai įdomiai bei prasmingai, tik būtų buvę smagiau gyvai“.

Karina (7 klasė): ,,Ši diena praėjo gana  įdomiai, patiko tai, kad galėjome padirbėti su kitomis klasėmis, o ne kad buvo paprastos pamokos“.

Rūtenis (III klasė): „Manau, tai visiems mokiniams išėjo į naudą. Sutikčiau, jeigu tokių dienų būtų tik daugiau. Buvo smagu pasiklausyti apie tai, ko nežinojau, o gal tiesiog buvau primiršęs. Tokios neįprastos pamokos ir užduotys yra tik mūsų pačių labui, AČIŪ jums“.

Auksė (III klasė): „Įdomi diena. Patiko, nes temos istorinės. Paskaita apie Juozo Zikaro gyvenimą ir netikėtas jo memorialinio muziejaus aprodymas buvo įdomus. Sugalvoti klausimus ir atsakyti į priešininkų užduotus klausimus buvo nesunku, sunkesnė užduotis buvo su iliustracijomis. Viktorinose dalyvauti buvo kiek neįprasta, nes realybėje diskutuoti ir matyti aplinkinių reakcijas į tavo siūlomą atsakymą yra visiškai kas kita, nei jį parašyti žinutėje‘‘.

Kornelija (III klasė): „Mano nuomone, ši integruota diena yra pasisekusi, ji yra įdomi ir įtraukianti, man labai patiko užduotys su iliustracijomis ir Juozo Zikaro memorialinio muziejaus paskaita, tikrai pasisėmiau kažko naujo ir tikiuosi, jog tokių įdomių integruotų dienų, kurios žiebia diskusijas, bus ir daugiau“

Istorijos mokytojai  Jurgita Vaitiekūnienė, Marius Skardžius

Integruota diena, skirta istorinėms datoms paminėti