Kūrybinio konkurso „Eilėraščio menas ir interpretacija“ baigiamasis renginys

Rodos, visai niekuo neišsiskiriantį eilinį šaltą ir snieguotą gruodžio penktadienį turėjome galimybę stabtelėti, įsiklausyti, susimąstyti, pasigrožėti poetiniu žodžiu ar iš to žodžio gimusiu vaizdu, garsu, tekstu. Įsitikinome, kad poezija gali paliesti mūsų jausmus ir vaizduotę, pažadinti minties gyvenimą, gali pradžiuginti ir praturtinti žmogų.

Šių metų gruodžio 16 d. jau aštuntą kartą Vaškų kultūros centre susirinko poezijai neabejingi jauni žmonės. Kūrybinės raiškos konkursas „Eilėraščio menas ir interpretacija“, skirtas Vandos Zaborskaitės atminimui, šiemet buvo ypatingas, nes baigiamojo renginio metu paminėtos  profesorės 100-osios gimimo metinės. Šiais metais konkurse dalyvavo mokiniai iš 7 mokyklų: Biržų  „Saulės“  gimnazijos, Rokiškio r. Pandėlio  gimnazijos,  Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Akmenės r. Akmenės gimnazijos, Panevėžio „Minties“ gimnazijos, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Pasvalio r. Vaškų gimnazijos.

Konkurse mūsų gimnazijos mokinės pristatė kelis darbus. IV g klasės mokinė Akvilė Jasiūnaitė (mokytojas A. Vaitiekūnas) sukūrė medžio drožinį pagal Vytauto Mačernio eilėraštį „Namai“, kuriame pavaizdavo Vandos Zaborskaitės gimtuosius namus. III g klasės mokinė Auksė Pilypaitė (mokytoja R. Čypienė) analizavo Maironio eilėraščius. Interpretuodama poeto Vytauto Mačernio eilėraštį „Mirties paveikslas“ savos kūrybos eilėraščių ciklą „Būtis prieš nebūtį“ sukūrė I g klasės mokinė Greta Rimdžiūtė. II klasės mokinė Rūta Kazulytė pagal Alfonso Nykos-Niliūno eilėraštį „Rudens elegija“ sukūrė novelę-pasaką „Sapnų gaudyklė“. Tos pačios klasės mokinė Irma Grigaliūnaitė nupiešė iliustraciją „Pastelinis ruduo“ Henriko Radausko eilėraščiui „Ruduo“ (mokinių mokytoja Vaida Lipinskienė). Meninį renginio foną kūrė gimnazijos kanklininkių ir skudutininkių ansamblis ( mokytoja A. Grigaliūnienė). Renginį vedė III g klasės mokinės Miglė Viskupaitytė ir Iveta Bukantytė. Savanoriavo mūsų mokyklos mokiniai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Lipinskienė