Kūrybinio konkurso „Eilėraščio menas ir interpretacija“ baigiamasis renginys

Kokia prasmė eilutėje,

kurią rašau žvaigždėtam vakare?

Kas pateka joje, kas nusileidžia,

Ką atstumia jinai arba ko geidžia?

Galbūt ji tikisi, kad ištarta nulems

Gyvenimą žmonėms ir gyvuliams,

bus vieškeliu, taku, lieptu ar tiltu,

stalu, aplink kurį visi sutilptų?

Taip poetas Justinas Marcinkevičius svarsto apie eilėraščio prasmę. O juk prasmė yra…, nors dažnai ji sunkiai suvokiama, tarsi plevenanti nematoma dvasia, kuri mus paliečia – paliečia ir paveikia.

Šviesios atminties profesorė Vanda Zaborskaitė teigė, kad poezijai nereikia tarpininkų. Ji pati paliečia jausmus ir vaizduotę, pažadina minties gyvenimą, džiugindama ir praturtindama žmogų.

Šių metų gruodžio 10 d. jau septintą kartą Vaškų kultūros centre susirinko tikri „turtuoliai“ – poezijai neabejingi žmonės. Kūrybinės raiškos konkursas „Eilėraščio menas ir interpretacija“, skirtas Vandos Zaborskaitės atminimui, ir šiemet sukvietė jaunimą prisiliesti prie poezijos, džiaugtis jos turtais, pajusti ją ir tą jausmą išreikšti panaudojant  kuo įvairesnes kūrybines galias.

Šiais metais dalyvių gretos nebuvo ypatingai gausios. Visgi konkurse dalyvavo ne tik Pasvalio rajono mokyklų mokiniai. Dalyvių sulaukta ir iš Pasvalio, ir iš Joniškėlio, ir iš Biržų, ir iš Vaškų, ir net iš Anykščių gimnazijų. Konkurse mūsų gimnazijos mokinės pristatė porą darbų. IV g klasės mokinė Auksė Bajoriūnaitė sukūrė fotografijų koliažą pagal Janinos Degutytės eilėraštį „Mažutė“, o jos bendraklasė Kornelija Simonaitytė naudodama kompiuterinę programą nupiešė piešinį pagal Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „1989 m. Vasario 16-oji“. Auksė už savo darbą pelnė Vaškų miestelio seniūno paskatinamąjį prizą, o Kornelija buvo pripažinta antrosios vietos laimėtoja.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Lipinskienė

Auksė Bajoriūnaitė „Mažutė“

Kornelija 1989 m. „Vasario 16-oji“