Laisvės akordai 2023

Kovo 9 –ąją Vaškų gimnazija kartu su Vaškų kultūros namų vadovu Mindaugu Garalevičiumi organizavo jau net 9 – ąjį respublikinį Lietuviškos dainos konkursą „Laisvės akordai 2023“. Šis konkursas organizuojamas tradiciškai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Gera gyventi laisvai ir nepriklausomai, o tą jausmą dar labiau sustiprina šalyje, kuri mums yra tarsi sesuo, vykstantis karas. Ukraina, mes su tavimi! Renginį atidarė bendra daina, kurią atliko  Pajiešmenių orkestras „T BRASS“,  grupė „FourMen“ ir solistės:  ukrainietė, mūsų gimnazijos mokinė Aliona Tverdokhlibova   ir  kultūros centro meno vadovė Aelita Garalevičienė. Sugiedojus Lietuvos himną,  prasidėjo grupių ir solistų pasirodymai. Šiais metais sulaukėme 10 įvairių grupių ir solistų, kurie varžėsi tarpusavyje dėl prizinių vietų. Svečių sulaukėme iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių: Biržų, Radviliškio, Užpalio, Molėtų, Linkuvos, Gargždų, Širvintų ir, žinoma, Vaškų krašto. Dalyvavo grupės „FourMen“ „Dark Light“, „IMPRESSIO“, „Iliuzija“, „Septima“, „Sankaba“, „Elektrovara“, „Šiba“, vokalistai Meda Burbulytė, Enrika Skeberdytė.  Talentingi žmonės mus džiugino savo dainomis ir muzika.  Dalyvius vertino kompetentinga komisija: Vaškų gimnazijos pavaduotoja ugdymui Jurgita Vaitiekūnienė, Muzikos mokyklos direktorė Bronislava Mainonienė, Pasvalio KC pavaduotojas Rytis Vaičaitis, Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios kunigas Domingo, Vaškų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Lipinskienė, Pasvalio r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Žygimantas Matulas. Nuoširdi padėka komisijos nariams už sunkų ir atsakingą darbą renkant prizininkus.  O kaip konkursas be rėmėjų, galime tik pasidžiaugti ir jiems padėkoti: Akvilei Simonaitytei, Felicijai Aperavičienei, Gintautui Gegužinskui, Povilui Balčiūnui, Kęstučiui Jasėnui, Laimiui Beinoravičiui, Robertui Lavickui, Vaškų gimnazijai, ŽŪB „Saločiai“, UAB „Ustukių malūnui“, „Saimetai“, „Joaldai“, „Sotegai“ ir jų vadovams. Labai pasistengė Mokinių tarybos narės, pagrindinės organizatorės Miglė Viskupaitytė ir Iveta Bukantytė. Didžiuojamės mokinių drąsa, ryžtu ir noru kurti gražius, prasmingus renginius. Žinoma, didžiausia padėka skirta mokiniams, kurie viso renginio metu plušo it bitutės, tai: Ugnė Jasėnaitė, Neringa Ivanovaitė, Agnė Paškevičiūtė, Aurelija Krikščiūnaitė, Paulius Jasiūnas, Irma Grigaliūnaitė, ir ne mažesnė padėka Lietuvos moksleivių sąjungos atstovams, kurie kartu vedė renginį, jį įamžino nuotraukose bei užėmė atvykusius svečius. Tariame didžiulį ačiū Jums!

Šiais metais nugalėtojais tapo ir I vietą užėmė vaškiečių grupė „FourMen“, II vieta teko šauniajai merginų grupei „Sankaba“ ir III vietą užėmė grupė iš Biržų „Elekrovara“. Už publikos įtraukimą, puikios nuotaikos užtaisą paskatinamąjį prizą gavo grupė „Dark Light“. Dėkojame visiems atlikėjams, grupėms, sužavėjo visus kartu ir kiekviena atskirai.

Susitiksime kitais metais, tuo pačiu laiku. Jaunime, Tu nuostabus. Gera dirbti su Jumis kartu!

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė