Laisvės akordai 2024

Kovo 8 –ąją Vaškų gimnazija kartu su Vaškų kultūros namų vadovu Mindaugu Garalevičiumi organizavo jau net 9 – ąjį Respublikinį lietuviškos dainos konkursą „Laisvės akordai 2024“. Šis konkursas organizuojamas tradiciškai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Gera gyventi laisvai ir nepriklausomai ir laisviems. Renginį atidarė Lietuvos kariuomenės karys, „Lietuvos balsas“ dalyvis Laurynas Sičiūnas, kuris dainavo patriotines dainas. Sugiedojus Lietuvos himną,  prasidėjo grupių ir solistų pasirodymai. Šiais metais sulaukėme net 15 įvairių grupių ir solistų, kurie varžėsi tarpusavyje dėl prizinių vietų. O, kokie gi prizai laukė nugalėtojų? I vietos nugalėtojai gaus 250 eurų piniginį prizą, II vietos – 150 eurų piniginį prizą ir III vietos 50 eurų.  Svečių sulaukėme iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių: Biržų, Vilniaus, Molėtų, Linkuvos, Kupiškio ir, žinoma, Vaškų krašto. Dalyvavo grupės  „Iliuzija“, „Šėlsmas“, „Skinwalkers“, „Septima“, „Mraža“, „Septima“, „Elektrovara“, „IF“, „Klišė“, „MEDŪZA“, „Sommer“ „Five like one“, „Door step (young)“, „Code A“, vokalistai Austėja Karosienė, Kasparas Balynas.  Talentingi žmonės mus džiugino savo dainomis ir muzika.  Dalyvius vertino kompetentinga komisija: Pasvalio KC direktorius Robertas Lavickas, Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios kunigas Domingo, Vaškų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Lipinskienė, Pasvalio r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Žygimantas Matulas, Lietuvos kariuomenės karys, „Lietuvos balsas“ dalyvis Laurynas Sičiūnas. Nuoširdi padėka komisijos nariams už sunkų ir atsakingą darbą renkant prizininkus.  O kaip konkursas be rėmėjų, galime tik pasidžiaugti ir jiems padėkoti: Gintautui Gegužinskui, Viktorui Dodai, Jurgitai Vaitiekūnienei, Kęstučiui Jasėnui, Felicijai Aperavičienei, Robertui Lavickui, Aurimui Garlauskui, Mindaugui Garalevičiui, Aurelijai Markutytei,  UAB „Ustukių malūnui“, „Saimetai“, „Joaldai“, „Sotegai“, „Camping“ Pasvalys, GĖLĖ‘tai ir jų vadovams. Pagrindinės „Laisvės Akordai 2024“ organizatorės Miglė Viskupaitytė ir Iveta Bukantytė. Didžiuojamės mokinių drąsa, ryžtu ir noru kurti gražius, prasmingus renginius. Na, ir žinoma, didžiausia padėka skirta mokiniams, kurie viso renginio metu plušo it bitutės, tai: Ugnė Jasėnaitė, Agnė Paškevičiūtė, Paulius Jasiūnas, Irma Grigaliūnaitė, Karina Bunkytė, Melisa Ahmati, Deividas Daniuševičius, Karolis Stokė.

Dėkojame Vaškų kultūros namams už puikų suorganizuotą protų mūšį. III – IV g kl. mokiniai dalyvavo net pusantros valandos trukusiame protmūšyje, atsakinėjo į daugybę įdomių su Lietuva susijusių klausimų. Pasitikrino žinias ir ko nežinojo – sužinojo ir susipažino.

Šiais metais nugalėtojais tapo ir I vietą užėmė grupė „Elekrovara“, II vieta teko jungtinei grupei „IF“ ir III vietą užėmė grupė „MEDŪZA“. Dėkojame visiems atlikėjams, grupėms, turėjome gerą koncertą, kuriuo galėjome mėgautis. Taip pat komisijos simpatiją ir paskatinamąjį prizą pelnė solistas Kasparas Balynas

Jaunime, Tu nuostabus. Gera dirbti su Jumis kartu!

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė