LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO AUKŲ DIENOS PAMINĖJIMAS

Gimnazija pratęsė istorinių parodų organizavimo tradiciją. Šių metų rugsėjo 23 d. Vaškų gimnazijoje pradėta eksponuoti Pasvalio krašto muziejaus parengta paroda „Bendrapiliečiai. Žydai Pasvalio krašte“. Paroda skirta paminėti Lietuvos žydų genocido dieną. Būtent 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Nacistinei Vokietijai okupavus Lietuvą holokaustas persimetė ir į mūsų valstybę.

Istorijos mokytojai ir jų mokiniai turėjo puikią galimybę paminėti žydų tautos aukų dieną netradicinėse pamokose. Vaškų gimnazijos mokiniai susipažino su fotografijų ir dokumentų paroda, sužinojo apie žydų bendruomenės praeities įvykius Pasvalio krašte. Galėjo įvertinti žydų genocido tragediją, suprasti jo mastą valstybėje. Parodoje pateikti faktai atspindi ir Vaškų vietovės žydų istorinį palikimą. Kai kurie pastatai, tebestovintys ir šiomis dienomis, liudija apie čia kažkada gyvenusius ir lietuvių kaimynais buvusius žydus.  Paroda gimnazistams leido suprati, jog nemaža lietuvių dalis bandė gelbėti žydus, slėpė juos savo namuose ar kitose vietose. Tai rodo lietuvių tautos brandą, geranoriškumą bei toleranciją kitoms tautoms.

Istorijos mokytojai