Meninio skaitymo konkursas

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų,

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.

Šiais poetės J. Degutytės žodžiais renginio vedėjos  I g klasės mokinės Gabija ir Loreta pradėjo Meninio skaitymo konkursą, skirtą gimtajai kalbai ir skambiam jos žodžiui.  Gimnazijoje, kaip ir kiekvienais metais sausio mėnesį, skambėjo gražus lietuviškas žodis, poetinis žodis, nes Meninio skaitymo konkurso tikslas – ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą individualybę, skatinti mokinius domėtis literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką. Meninio skaitymo konkursas yra dirva, kuri ugdo pilietį.

Konkursui meninės raiškos suteikė gimnazijos jaunesniųjų ir vyresniųjų mokinių muzikinis  pasirodymas. Mokinius ruošė mokytoja Asta Grigaliūnienė.

Konkurse dalyvavo 20 skaitovų. Klausytojams ir vertinimo komisijai patiko mokinių skaitomos lietuvių poetų eilės.  Paskelbti konkurso nugalėtojai. Tai:

5-8 kl. grupė:  7 kl. mokinė MELISA AHMATI, I vieta

6 kl. mokinė  GITA VATKEVIČIŪTĖ, II vieta

8 kl. mokinė GUODA SIMONAITYTĖ , III vieta

I-IV kl. grupė: IVg kl. mokinė MIGLĖ VISKUPAITYTĖ, I vieta

II g kl. mokinė GRETA RIMDŽIŪTĖ, II vieta

II g kl. mokinė MIGLĖ ZUBAVIČIŪTĖ, III vieta

III g kl. mokinys TAJUS JANKAUSKIS, III vieta

_____________________________________________________________________________

Sausio 26 dieną Meninio skaitymo rajoniniame etape Pasvalio krašto muziejuje gimnazijai atstovavo Melisa Ahmati, Gita Vatkevičiūtė, Miglė Zubavičiūtė, Greta Rimdžiūtė ir Miglė Viskupaitytė.

SVEIKINAME MIGLĘ VISKUPAITYTĘ, I-IV g kl. grupėje užėmusią II vietą.

Dėkojame lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms Vaidai Lipinskienei ir Ritai Čypienei, ruošusioms mokinius.

Jaunųjų literatų būrelio inf.