Mokytis niekada nevėlu

Mokslo metai įpusėjo. Mokiniams taip pat kelio vidurys. Mokytojai mokosi visą gyvenimą, tačiau… Sausio 6 d. Vaškų gimnazijoje baigėsi gimnazijos lyderių grupės (Jurgitos Vaitiekūnienės, Kristinos Prakopienės, Nidos Butėnienės ir Ritos Čypienės) organizuoti mokymai apie bendradarbiavimą pamokoje.

Šie metai prasidėjo mokymų užbaigimu-refleksija. Susirinkusiems pedagogams lyderių komanda pristatė mokymų išvadas ir rekomendacijas. Lapkričio-gruodžio mėnesiais pamokos dažniau vyko daugiafunkcinėje klasėje, kurioje būdavo ne vienas mokytojas. Mokytojai mokėsi kartu, konsultuojami lyderių mokytojų konsultančių – išbandė naujus metodus su skirtingomis klasėmis, skirtinguose dalykuose. Iš viso tokių pamokų buvo net 34. Išbandyti įvairūs metodai: „Durstinys“, „Koncentriniai ratai“, „Mokymosi tempo duetas“, „Padėkliukas“, „ŽNS“, „Klaidų taisymas“, „Karuselė“, „Sūkurys“, „Norais-nenorais“, „Testas“. Didžiausia metodų įvairovė išbandyta 5, 6, 8 ir IVg klasėse. Kiekviename mokomajame dalyke buvo panaudota nuo  vieno iki šešių metodų. Pastebėta: mūsų mokytojai labai paaugo. Džiaugiasi širdis, matant šiuolaikinius mokytojus. Po kiekvienos pamokos paklausus mokinių: „Ar šis metodas jums patiko?“, neišgirdom nė karto žodžio „Ne“. Džiugu, einame koja kojon link šiuolaikinės pamokos, kuomet mokiniai dirba apie 80 procentų pamokoje, o mokytojui lieka 20 procentų. Mokytojas-žinių perteikėjas pamažu tampa mokytoju-konsultantu.

Laiko mokymuisi ir įtvirtinimui dar turime. Projektas tęsis iki 2023 m.

KK projekto mokymų konsultantė Kristina Prakopienė