Nepilnamečių teisinė atsakomybė. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija

Lapkričio 9 d. 5 ir I g kl. mokiniai turėjo kitokią Gyvenimo įgūdžių pamoką, kurią vedė Policijos bendruomenės pareigūnė Modesta Bertašiūtė, tema „Nepilnamečių teisinė atsakomybė. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija“. Mokinai sužinojo daug naudingos ir aktualios informacijos. Pareigūnė mokiniams papasakojo apie dažniausiai daromus nusikaltimus, kokiu būdu jie atliekami, kada tai traktuojama kaip nusikaltimas, kokios atsakomybės gresia už nusižengimus, kelių metų atsakoma  asmeniškai, kada atsako tėvai.  Akcentavo socialiniuose tinkluose dažniausiai daromus nusižengimus, apie savo, draugų nuotraukų viešinimą ir t.t. Taip pat mokiniams kalbėjo  apie el. cigarečių, svaigiųjų gėrimų vartojimą, pasekmes, baudas ir pan. Palietė ir jautrią temą, tai nepilnamečių nepriežiūra artimoje aplinkoje. Rodė prevencinius filmukus, mokiniai diskutavo ir aptarė matytus siužetus. Po informacijos perteikimo mokiniai uždavė klausimus, į kuriuos bendruomenės pareigūnė atsakė.

Tariame nuoširdų ačiū Modestai Bertašiūtei už suteiktas ir pagilintas teisines žinias. Buvo naudingas ir įdomus susitikimas.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė