PAMINĖJOME ŽYDŲ GENOCIDO AUKŲ ATMINIMĄ

2021 m. rugsėjo 23 d. su Vaškų gimnazijos šeštokais paminėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Prisiminėme kultūrinę žydų bendruomenės įtaką Vaškų krašto istorijai, jų tragišką likimą Antrojo pasaulinio karo metais. Kalbėjomės, kodėl reikia saugoti jų atminimą. Padedami dvyliktos klasės mokinių: Simo, Dariaus, Rūtenio, iš akmenėlių, įvardintų žydų tautybės gyventojų vardais,  sudėliojome Menorą.

Gyva istorijos pamoka Senosiose žydų kapinaitėse, tikiu, mokiniams buvo prasminga. Grįžome į gimnaziją susimąstę ir daugiau žinantys apie šalia mūsų gyvenusius žydų tautybės žmones.

Istorijos mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė