Pamoka kitaip: Jei aš būčiau prezidentas…

Ig ir IIg klasių mokiniai prancūzų kalbos pamokos metu atliko kūrybinę užduotį „Jei aš būčiau prezidentas“. Mokiniai turėjo parengti net 8 plakatus įvairiomis temomis, ką pakeistų, jei taptų prezidentais. Namuose kūrė teiginius, juos vertė į prancūzų kalbą, o pamokos metu aš, būdama tiesiog prižiūrėtoja-konsultante, stebėjau, kaip mokiniai pasiruošę pamokai, nes į plakatą įklijuoti teiginius ne taip paprasta- reikėjo žinoti, ką reiškia jų teiginiai lietuviškai. Tai irgi buvo užduotis namuose- ne tik išsiversti per google vertėją, bet ir suprasti, ar logiški lietuviški sakiniai (kad nebūtų vietoj panaikinti baudžiavą- pagražinti vergą). Pamokos metu mokiniai pagal jiems priskirtas spalvas dėliojo sakinius į tinkamus plakatus. Smagu, kad vyko diskusijos, buvo tartasi su klasės draugais, kad gautų pritarimą, ar tikrai jo teiginys tinka šiai temai.  Aktualiausios pasirodė temos apie mokyklą, pasaulį  ir legalią veiklą. Kas būtų, jei jie būtų prezidentai, galite perskaityti bet kas, kas mokate prancūzų kalbą. Plakatai yra logopedės kabinete.

Džiaugiuosi, kad pamokoje dirbo kiekvienas vaikas už save, vis konsultuodamasis tai su mokytoja, tai su klasės draugais. Rezultatas džiugina akį.

Prancūzų kalbos mokytoja Kristina Prakopienė