Paskaita apie nepilnamečių teisinę atsakomybę

Spalio 20 d. I-II g klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita „Nepilnamečių teisinė atsakomybė“, kurią vedė Policijos bendruomenės pareigūnė Modesta Bertašiūtė. Mokiniai sužinojo gausybę naudingos informacijos. Pareigūnė papasakojo apie dažniausiai daromus nusikaltimus, kokiu būdu jie atliekami, kada tai traktuojama kaip nusikaltimas, kokios atsakomybės gresia už nusižengimus, kelių metų  būdamas jaunuolis atsako pats asmeniškai, kada atsako tėvai. Taip pat mokiniams pasakojo apie el. cigarečių, svaigiųjų gėrimų vartojimą, kokios yra  pasekmės ir baudos. Vyko žinių patikrinimas, kurio metu  mokiniai turėjo pažymėti teisingus teisinius atsakymus. Po informacijos perteikimo vyko „atvirumo minutėlė“. Bendruomenės pareigūnei mokiniai uždavė įvairių  klausimų,  susijusių  su jos profesija, jaunyste, asmeniniu gyvenimu. Modesta noriai dalinosi atsakymais ir atvirai bei jaukiai pasikalbėjo su mokiniais.

Tariame nuoširdų ačiū Modestai Bertašiūtei už suteiktas ir pagilintas teisines žinias. Buvo naudingas ir įdomus susitikimas.

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė