Paskaita „Stojamieji egzaminai ir priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka“

Lapkričio 20 d. Vaškų gimnazijos III-IV g klasės mokiniai klausėsi MRU  priėmimo ir rinkodaros skyriaus karjeros ugdymo koordinatoriaus Sauliaus Bugailiškio paskaitos apie stojamuosius balus ir priėmimo tvarką į aukštąsias mokyklas. Mokiniams buvo aiškiai išdėstyti reikalavimai, kokį konkursinį balą reikia turėti norint įstoti į aukštąją mokyklą, kaip išsivesti studijų vidurkį, kokius egzaminus turi laikyti, pristatė specialybių pasiūlą ir kt. Taip pat mokiniai sužinojo apie paskolų studijoms galimybę, kuria gali pasinaudoti, jei šiuo metu nepalanki studijų finansavimo situacija. Svečias informavo apie studijų nutraukimo tvarką, kada už jas nereikės sumokėti, kada nutraukus jau reikia grąžinti dalį pinigų ir pan. Buvo naudinga ir įdomi paskaita.

Dėkojame lektoriui, o mokiniams belieka gautas žinias pritaikyti stojant ar ieškant, kur norėtų įstoti. Vieni dar turi „gražaus“ laiko paieškoms, na, o kita dalis jau turi suskubti ir žinoti „Kas aš noriu būti užaugęs“. 😊

Socialinė pedagogė Ingrida Tuskėnienė