Pažintinė-kultūrinė Raštingumo diena

Vasario 23 d. gimnazijoje vyko Raštingumo diena, skirta Lietuvos istorinėms datoms atminti ir gimnazijos 110 metų jubiliejų paminėti. Tikslas – ugdyti mokinių raštingumą, pilietiškumą, kūrybiškumą, bendradarbiavimo įgūdžius.

Vyko kalbinės, literatūrinės veiklos, mokiniai bendradarbiaudami  atliko integruotas kūrybines užduotis, kurių metu dar daugiau pažino Lietuvos istorines asmenybes, kultūrinį, politinį kontekstą, atliko integruotų veiklų refleksiją. 5-IV g klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje ,,Aš lietuvis‘‘, sprendė literatūrinius kryžiažodžius, III-IV g kl. dalyvavo interaktyvioje viktorinoje apie Lietuvą. 5-6 kl. mokiniai virtualiu keliu keliavo po Lietuvą įsivertindami savo žinias ir gebėjimus. III-IV g kl. mokiniai žiūrėjo filmą apie daktarą J. Basanavičių, po to rašė esė tema ,, Kultūra skleidžiasi per kūrybą ir tarnavimą bendruomenei“.  Mokiniai rašė dailyraštį, diktantą, laišką, linkėjimus gimnazijai ir Lietuvai, atliko kūrybines užduotis. O jų linkėjimai papuošė gimnaziją.  Klasėse vyko refleksija „Mylėdamas Lietuvą, myliu laisvę, kurią tegali man laiduoti nepriklausoma šalis, mano Tėvynė.“( Juozas Tumas-Vaižgantas). Mokiniai kūrė veiklų nuotraukų koliažą, Voratinklio programėlėje įsivertino visas pažintinės-kultūrinės dienos veiklas. Dėkojame klasių vadovams, mokytojams, kurie šią dieną padėjo mokiniams ir toliau keliauti pažinimo keliu.

Manome, kad Raštingumo dienos veiklos, pamokos kitaip, vyko įdomiai ir prasmingai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vaida Lipinskienė ir Rita Čypienė