PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

Mūsų gimnazijoje atgaivinta šauni tradicija – „Penktokų krikštynos“. Ši tradicija simbolizuoja buvusių pradinukų šventinimą į pagrindinę mokymosi pakopą. Krikštynas organizuodavo 6 klasės mokiniai. Šeštokai ruošdamiesi krikštynoms galvojo, kaip įdomiai ir įsimintinai pažymėti šią šventę ir laikė paslaptyje veiklas, kurias buvo sumąstę.

2022 m. spalio 28 d. Penktokų krikštynų šventė prasidėjo ryte klasės valandėlės metu. Į 5-kų klasę sugužėjo šeštokai. Jie pasisveikino ir paaiškino, kokiu tikslu susirinko. Visi penktokai buvo pažymėti, IŠSKIRTINIU ŽENKLU „5“ jį užrašant ant kaktos, skruostų. Nebuvo pamiršta ir penktokų auklėtoja, ji buvo papuošta užrašu „VIP 5“, jis reiškė – ypatingas penktos klasės asmuo, ir padaryti visų plaštakos antspaudai.

Krikšto apeigos buvo pratęstos po 4 pamokų aktų salėje, šeštokai pasipuošę RAGANAITĖMIS ir VELNIUKAIS pradėjo oficialią ,,Moliūgiškų penktokų krikštynų“ dalį.

Penktokams teko išlaikyti „Krikšto“ išbandymą. Šeštokai buvo paruošę jiems 5 užduotis:

• Pirmoji – kūrybinė veikla, sukurti plakatą „Grožio ir meilės šalis“. Penktokai turėjo surašyti kuo daugiau gražių, malonių, mielų, mandagių žodžių.
  • Antroji – „Imunitetas“. Vaisius valgyti sveika, nes jie turi daug vitaminų. Mūsų mokykla turi didelį sodą, kuriame auga skanūs ir sultingi obuoliukai. Kviečiame jų paragauti!!!!. Nenaudodami rankų, jie turėjo pasiimti patį skaniausią obuoliuką iš dubens su miltais.
  • Trečioji – „Sportas sveikata ir ištvermingumas“. Skambant ritmingai muzikai buvo patikrintas penktokų ištvermingumas ir fizinis pasirengimas šokant „Traukinuką“.
  • Ketvirtoji – muzikinis pasirodymas. Atlikdami užduotį, penktokai pademonstravo puikius muzikinius gebėjimus, susiklausymą, bendradarbiavimą ir atliko skambų muzikinį kūrinį, penktokų ansambliui dirigavo klasės vadovė Nida.
  • Penktoji – „Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs“. Buvo patikrinti penktokų skonio receptoriai. Penktokams buvo duota paragauti: imbiero, česnako, medaus, citrinų sulčių ir įsitikinta, ar jų skonio receptoriai nemeluoja.

Penktokai, padedami klasės vadovės, puikiai susitvarkė su visomis jiems pateiktomis užduotimis. Liko pagrindinis krikštynų momentas – Priesaika. Visi penktokai buvo išrikiuoti salės centre, liepta priklūpti ir kartoti priesaikos žodžius ir pasirašyti piršto antspaudu po priesaika. Po priesaikos priėmimo penktokams įteikti „Krikšto pažymėjimai“. Buvo padėkota ir penktokų auklėtojai Nidai už auklėtinių subūrimą ir pagalbą atliekant užduotis. Padovanota „Raganaitės šluota“, jei reiks sutramdyti penktokus, galės pasinaudoti jos stebuklingomis galiomis, ir saldi dovanėlė „Moliūgiukas“.

Penktokai atsidėkodami už Jiems surengtą šventę įteikė šeštokams saldžią dovanėlę.

Šventė, skirta penktokams, baigėsi. Mokiniai klegėdami, dalindamiesi įspūdžiais su gera nuotaika išskubėjo namo.

6 klasės vadovė Ingrida Beinorienė