„PI“ diena

Kovo 14 d. yra minima „PI“  diena, ji dar vadinama matematikų diena. Todėl mes, matematikos mokytojos, organizavome netradicines pamokas, t.y. integruotas tarp skirtingų klasių, kad mokiniai galėtų tarpusavyje pasivaržyti. Tikslas – lavinti mokinių matematinį mąstymą, gebėjimą dirbti komandoje, ugdyti jų savarankiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis bei skatinti domėjimąsi matematika.

Pirmoje pamokoje dalyvavo 5-6 kl. mokiniai. Pirmiausiai susikūrė komandas: 5 klasė – „Figūra“, „Trijulė“, „Four men“; 6 klasė – „Pilipinai“, „ “, „Matematikės, kurios nemoka matematikos“. Tada komandose kūrė simetriškus piešinius ir pristatinėjo, po to žaidė per KAHOOT programėlę matematikos viktoriną. Geriausiai sekėsi iš 5 kl.: Paulinai, Vainiui ir Erikui, o iš 6 kl. Mantui, Domantui ir Antanui. Sunkiausias klausimas buvo atspėti tai, kas yra apvali, pilnavidurė plokštumos figūra.

Antroje pamokoje dalyvavo I-II g kl. mokiniai. Komandos: Ig kl. – „Komposas“ ir „Pinokiai“; II g kl. – „Smart ID“, „Plius minus!“, „Smart ID DI“, „Kosmonautai“. Pradžioje komandoms buvo užduotis – kryžiažodis, išbraukti žodžius ir sudėlioti iš likusių raidžių žodį. Po to komandos ir atskirai, vienas mokinys Darius (iš IIg kl.), žaidė per KAHOOT programėlę matematikos viktoriną, kur klausimai buvo susiję su skaičiumi Pi, reikėjo pritaikyti formules ir apskaičiuoti. Pirmą vietą laimėjo Darius, antrą – „Smart ID“, trečią – „Komposas“. Toliau kita viktorina buvo 10 užduočių iš „Kengūros“ konkurso. Čia komandos pasiskirstė taip: „Komposas“ surinko 7, „Pinokiai“ – 5, „Kosmonautai“ – 4, „Smart ID“ – 3, „Plius minus!“ – 3 ir „Smart ID DI“ – 2 taškus.

Trečioje pamokoje „jėgas išbandׅė“ ir III g kl. mokiniai, po jiems svarbaus matematikos tarpinio patikrinimo. Geriausiai sekėsi Rūtai, Mingailei, Deividui ir Arnui.

Pabaigoje vyko refleksijos. Už aktyvų dalyvavimą mokiniai buvo pavaišinti saldainiais.

Matematikos mokytojos Nida B. ir Inga L.