Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas 9 klasių moksleiviams yra bendras Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektas. Lapkričio mėnesį dešimtyje Lietuvos mokyklų devintokai dalyvavo pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurse, skirtame gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, suteikiant jiems praktinių įgūdžių. Mokymais visose šalies mokyklose rūpinasi Lietuvos šaulių sąjunga. Mūsų gimnazijoje kursus vedė Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės šauliai Audrius, Toma ir Gintautas. Mokiniai aktyviai įsitraukė tiek į teorinius mokymus, tiek į išbandymų žygį, kuriame galėjo pritaikyti sukauptas žinias. Trijų dienų trukmės kurso metu buvo dėstomos pilietiškumo, išgyvenimo pagrindų, bendrosios saugos, ginkluotės ir šaudybos, pirmosios medicinos pagalbos temos. Beveik visi mokymų dalyviai tikino, jog, jei būtų galimybė, panašiuose kursuose dalyvautų dar kartą. Šie kursai mokiniams svarbūs sustiprinti jų savarankiškumą, planavimo gebėjimus, atsakomybę už savo veiksmus, sprendimus. Kurso pabaigoje – žygis į Gedučių mišką.

Pirmokai gimnazistai pasidalijo įspūdžiais iš trijų dienų organizuotų kursų:

EMILIJA: Labai patiko kurti lauke laužus su vata ir titnagu. Buvo man sunku surišti mazgus, nes esu kairiarankė ir buvo tikrai nelengva, bet man kažkaip pavyko.

GIEDRIUS: Man tai viskas patiko, net ir ta teorija, nuobodu man tikrai nebuvo. Labiausiai man patiko rišti mazgus ir kurti ugnį. Mažiausiai patiko, na gal teorija apie higieną, aišku, nesakau kad visai jau nepatiko, bet gal ne taip tiesiog įsiminė tos teorijos įspūdžiai.

EMILIJA: Patiko šaudyti, nors nieko nepataikiau. Mokėmės suteikti pirmą pagalbą, buvo įdomu.

VILIJA: Labai patiko šaudyti į taikinius. Taip pat buvo iššūkis daryti gaivinimą, nes reikia daug jėgų.

DANIELIUS: Labai šiandien patiko, norėčiau pakartot, labai įdomu buvo, pirmą kartą šaudžiau, labai viskas „good“ – neturiu žodžių.

VILTĖ: Antra diena man labai patiko, šaudėme, mokinomės pirmosios pagalbos, nors ir nepavyko labai gerai šaudymas ir dirbtinis kvėpavimo procesas, bet buvo labai smagu ir įdomu.

GIEDRĖ: Trečia diena patiko labiausiai, nes ėjom apie 7 km, galėjom patys pastatyti palapinę, gavom sauso davinio, užsikūrėm laužą su skeltuvu ir galėjom prie jo pasišildyti ir užsivirinti vandens. Kas norėjo galėjo šildytis prie laužo, kas norėjo galėjo eiti valgyti, kas norėjo galėjo eiti žaisti savo sugalvotus žaidimus. Galėjome pasikalbėti su mokytojais apie kariuomenę ir kitus dalykus.

VILIJA: Trečia diena man patiko labiausiai, buvo labai įdomu žygiuoti su klasiokais, o vėliau įkurti laužą, statyti užuovėjas ir valgyti sausą davinį. Visos patirtos emocijos kompensavo kojų nutrynimą.

KARINA: Labai patiko šiandien diena, turėjom galimybę pabūt kartu su klase, pažygiuot, nors ir kojų po žygio kažkiek laiko nebejautėm, vis tiek labai patiko, turėjom galimybę išbandyt savo jėgas statant palapines ir kuriant laužus,  tikrai norėtume dar daugiau ir daugiau tokių įspūdžių ir nuotykių.

ARINGAS: Trumpai  ir aiškiai- noriu pakartoti!

Klasės vadovė Kristina Prakopienė